in ,

Yetenekli Hayvan Hakları Savunucusu Ayça Varlıer

Bana Göz Kulak ol Derneği’nin kurucu üyesi, hayvan hakları savunucusu olan oyuncu Ayça Varlıer’in hayvan dostlarıyla sımsıcak paylaşımları.

Ekranların ve sahnelerin sevilen yüzü Ayça Varlıer 2005 yılında yayınlanan ‘Gümüş‘ dizisiyle bizlerle buluşmuş ve o zamandan itibaren hem her girdiği işteki başarısı hem de kaliteli kişiliğiyle Türk halkının kalbinde taht kurdu. Oyuncu, şarkıcı, tiyatrocu olan Varlıer, girdiği tüm işlerde başarısıyla adından söz ettirdi. Varlıer, içinde olduğu iyi projelerin kendisine kazandırdığı başarıyı hayvanlar adına iyi şeyler yaparak kullanmaya çalışan bir hayvan hakları savunucusu aynı zamanda. ‘Bana Göz Kulak Ol‘ isimli hayvan hakları derneğinin de kurucu üyesi olan yetenekli oyuncu işlerinden geriye kalan vakitlerinde kendisini hayvanların haklarını savunmaya adamış.

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Bana Göz Kulak Ol’

Ayça Varlıer, Özge Özder ve Aslı Tandoğan gibi önemli hayvansever sanatçılar tarafından kurulmuş olan bu derneğin üyelerinin çoğunluğu hepimizin yakından tanıdığı ünlü isimlerden oluşuyor. ‘Duyarlı Yaşam’ ı savunan gönüllü bir kadroya sahip. Bu derneğin destekçileri ve derneğe üye ünlü sanatçılar medya güçlerini kullanarak sahipsiz sokak hayvanları ve hayvan hakları ile ilgili konularda medyanın ilgisini çekerek farkındalık yaratmaya çalışıyorlar.

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 1

‘Bana Göz Kulak Ol’ Fikri Nasıl Ortaya Çıktı ?

Bana Göz Kulak Ol fikrinin ortaya çıkışı yunus parkları sirkler gibi hayvanların olumsuz şartlarda ve doğal olmayan ortamlarda çalıştırıldığı güya ‘eğlence’ merkezlerinin televizyon programlarında bitmek bilmeyen reklam kampanyalarına duyulan kişisel tepkilere dayanıyor. Medyanın gücünü hayvanların sömürüldüğü bu yerlerin güzel gösterilmesi üzerine Ayça Varlıer, Özge Özder ve Aslı Tandoğan aktivist yaklaşımlarını birleştirmiş ve medyanın bu tutumunun tam karşısında yeni bir tutum takınarak medyayı olması gerektiği şekilde kullanmışlardır. Başlarda sosyal sorumluluk projesi olarak başlamış ve ilk desteğini ise Yunuslara Özgürlük Platformu’na vermiştir. Platforma verdikleri destek başarılı bir şekilde sonuçlanınca hayvansever sanatçılar bu konuda daha çok yüreklenerek daha titiz çalışmalar yürütmüştür. Başarılı çalışmaların sonucunda ise sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan ‘Bana Göz Kulak Ol’ çalışması sanatçıları, sanatı, doğayı ve hayvanları bir araya getiren Bana Göz Kulak Ol Duyarlı Yaşam Derneği’ne dönüşmüştür.

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 2

Kedileriyle Çok Mutlu

İyi kalpli oyuncu Ayça Varlıer’in evinde iki tane de sokaktan kurtarılmış kedisi var. Zuzu ve Üzüm isimlerini verdiği sevimli kedileriyle akşamları keyif yapmaktan çok hoşlanan oyuncu verdiği bir röportajında evlenmek istemediğini çünkü kedileriyle çok mutlu olduğunu söylüyor. Sosyal medya hesaplarında da ailesinin dört ayaklı tatlı üyelerini sıklıkla paylaşan oyuncunun paylaştığı fotoğraflardan ve videolardan mutlu olduğu hissediliyor. İşte hayvan görünce dayanamayıp fotoğraf çekilen güzel oyuncunun sosyal medyadaki patili paylaşımları:

1# Her Zaman Her Yerde Sarılacak Bir Melek Bulurum

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 6

2# Benim Güzel Kızım Zuzu

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 3

3# Adı Nane <3

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 4

4# İki Uykucu…

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 5

5# Dostum <3 Erik !

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 7

6# “I Love you Baby…”

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 8

8# Kucak Dolusu <3

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 9

9# Aşk Her An Karşınıza Çıkabilir

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 10

10# Günaydıııın !

Yetenekli Hayvan Haklari Savunucusu Ayca Varlier 11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sisli Belediyesi Iklim Eylem Plani icin Ilk Adimini Atti 3

Şişli Belediyesi İklim Eylem Planı için İlk Adımını Attı

Ogrencilerden Emekli Yuk Hayvanlarina Destek

Öğrencilerden Emekli Yük Hayvanlarına Destek