in

Yeşiltepe’yi Temizleme Etkinliğine Katılan Öğrenciler Bir Köpeği Kurtardı

Şırnak’ın Silopi ilçesinin tek seyirlik tepesi olan ve madde bağımlılarının mekanı haline gelen Yeşiltepe, öğrenciler tarafından temizlendi. Temizlik sırasında öğrenciler, dikkenli teller arasında mahsur kalan köpeği de kurtardı.

Silopi ilçesinin bir dönem sembolü konumunda bulunan ve birçok sosyal etkinliğin yapıldığı Yeşiltepe, zamanla kaderine terk edildi. İlçedeki öğrenciler ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir araya gelerek, ‘Temiz bir toplum, temiz bir çevre için’ sloganıyla Yeşiltepe’de temizlik çalışmasına başlamak üzere kolları sıvadı. Madde bağımlıların mekanı haline gelen Yeşiltepe’de öğrenciler, dikkenli teller arasında mahsur kalan bir köpeği kurtardı.

Yeşiltepeyi Temizleme Etkinliğine Katılan Öğrenciler Bir Köpeği Kurtardı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

  Köpek kurtarıldıktan sonra temizlik kampanyasına katılmak üzere gelen öğrenci, öğretmen ve dernek yöneticilerine çöp poşetleri ile eldivenler dağıtıldı. Toplanan çöp torbaları parkın dışına çıkarılarak belediye ekiplerine bilgi verildi.

Yeşiltepeyi Temizleme Etkinliğine Katılan Öğrenciler Bir Köpeği Kurtardı 3

Temizlik kampanyasına katılan Silopi Anadolu İmama Hatip Lisesi Müdürü Zahir Kocaman, ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle çalışma yaptıklarını dile getirerek, “Bundan sonra Yeşiltepe’nin amacına uygun ve temiz olarak kullanılmasına önem vereceğiz” dedi.

Yeşiltepeyi Temizleme Etkinliğine Katılan Öğrenciler Bir Köpeği Kurtardı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Tarım ve Orman Bakanı: “Hapis Cezası Öngören Yasal Çalışmayı En Kısa Sürede Meclis’e getireceğiz”

Hayvan Sevgisinin Çocuklara 6 Olumlu Etkisiöç

Hayvan Sevgisinin Çocuklara 6 Olumlu Etkisi