in

Yeşilırmak’tan Ölü Balık Topluyorlar

Amasya’da, Yeşilırmak Nehri’nde telef olan sazan ve yayın balıkları kıyıya vurmaya devam ediyor. Yeşilırmak Nehri’nde solungaçlarına çamur dolması ve sudaki oksijen oranının düşmesi sonucu öldüğü değerlendirilen ölü balıklar bazı vatandaşlar tarafından toplanıyor.

Yeşilırmak Nehri kıyısında dün suyun renginin koyulaşması sonrası çok sayıda ölü sazan ve yayın balıkları kıyıya vurdu. Yeşilırmak Nehri’nde ölen balıklar kıyıya vurmaya devam ediyor. Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Yeşilırmak Nehrin’den aldığı su numunelerini inceliyor. Yeşilırmak Nehri’nde solungaçlarına çamur dolması ve sudaki oksijen oranının düşmesi sonucu öldüğü değerlendirilen ölü balıklar bazı vatandaşlar tarafından toplanıyor.

Yeşilırmaktan Ölü Balık Topluyorlar 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘ZEHİRLİ OLABİLİR, BALIKLARI GERİ IRMAĞA BIRAKIN’

Polis ekipleri, balık toplayan vatandaşları ‘zehirli’ olabilecekleri yönünde uyarıyor. Köprü üzerinde bazı vatandaşlar nehri izlerken bazıları ise polis ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen can çekişen ve ölü balıkları toplamaya çalışıyor. Ekipler vatandaşları sözlü olarak uyararak yakaladıkları balıkları tekrar ırmağa bırakmalarını istiyor.

Yeşilırmaktan Ölü Balık Topluyorlar 1

Kıyıda nehri izleyen Seyit Tanrıverdi, “Hayvan haklarını koruyanlar nerede?,Bir araba köpeğe çarpsa herkes ayağa kalkıyor. Milyonlarca balık öldü burada, nerede bu insanlar? Bu sene 3’üncü kez toplu balık ölümleri meydana geldi. İki gündür balıklar ölüyor” dedi.

Yeşilırmaktan Ölü Balık Topluyorlar 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşlı Kadının Sopayla Vurup Masaj Yaptım Dediği Eşek Sahiplenildöç

Yaşlı Kadının Sopayla Vurup, ‘Masaj Yaptım’ Dediği Eşek Sahiplenildi

Bahçesinde Yaşayan Farelere Minyatür Bir Köy İnşa Ettiöç

Bahçesinde Yaşayan Farelere Minyatür Bir Köy İnşa Etti