in ,

Yeni Yapılan Kuş Evleri Konya’yı Renklendirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, kuşların korunmasını ve barınmasını sağlamak amacıyla şehir genelinde farklı noktalara bin 250 adet kuş evi monte etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde belli noktalara kuş evleri monte ederek kuşlar için sıcak yuva oluşturuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da yaşayan bütün canlılara sahip çıktıklarını belirterek, Selçuklu ve Osmanlı’dan bugüne önemli bir yere sahip olan kuş evleri kültürünü Konya’da yaşattıklarını söyledi.

Yeni Yapilan Kus Evleri Konyayi Renklendirdi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kuşlara Sıcak Yuva Olması Adına 250 Kuş Evi Asıldı

Başkan Altay, şehir genelini kuş evleriyle donattıklarını ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğumuz Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin en zarif örneklerinin yansıtıldığı ‘Kuş Evleri’ sergimizin ardından şehrimizde farkındalık oluşturmak ve kuşlara sıcak bir yuva kazandırmak amacıyla; cadde, mezarlık, park gibi noktalara bin 250 kuş evini astık. Tüm hemşehrilerimizden tam kapanma sürecinde kapılarının önlerine bir kap su, bir avuç yem ile sokak hayvanlarına destek olmalarını da rica ediyorum” diye konuştu.

Yeni Yapilan Kus Evleri Konyayi Renklendirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adem Amcanin Biricik Dostu Yaren Leylek Anne Oluyor

Adem Amcanın Biricik Dostu Yaren Leylek Anne Oldu

Golette Mahsur Kalan Dag Kecisi Kurtarildi

Gölette Mahsur Kalan Dağ Keçisi Kurtarıldı