in

Yeni Nesil Hayvan Hapishanesi: Timsahların, Vahşi Kedilerin, Kanguruların AVM’de Ne İşi Var!

Hayvanat bahçeleri, sirkler derken şimdi de hayvan hapishaneli AVM’ler türedi. Kangurunun, Nil Timsahı’nın ve vahşi kedi Serval’in Avm’de hatta Ankara’da ne işi var?

Bizler, yüzyıllardır hayvanların sömürüldüğü hayvanat bahçeleri ve sirklerin son bulmasını beklerken onlar kendilerini döneme uydurup AVM’lerde karşımıza çıkmaya başladı. Son olarak Ankara Nata Vega alışveriş merkezi içindeki Aqua Vega “sergilediği” hayvanlar nedeniyle sosyal medyanın gündemine oturdu.

23658505 10155703051260490 6176203831542386832 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Cam bir kafeste sergilenen Serval kedisinin fotoğrafları sosyal medyada birçok kişi tarafından tepkiye neden oldu. İnsanlığın bencilliğinden nasibini alan Serval kedisi son zamanlarda evcilleştirilerek satılmaya başlandı.

23659225 10155703051250490 1018679890773748437 n

Dünyanın en küçük kanguru türü Parma Wallaby, Nil Timsahı ve Serval kedisi ve daha niceleri doğalarından koparılıp bu akvaryumda esir tutularak sergileniyor.

fc4bb

“Yalnızca filmlerde veya belgesellerde görebileceğiniz; ormanların ve çöllerin vahşi dünyası Aqua Vega’da sizleri bekliyor! ”

Kendilerinin de dediği gibi bu hayvanları yalnızca belgeselde görme hakkına sahibiz daha fazlası asla!

Balıklar, sürüngenler derken şimdi de vahşi doğa hayvanlarını sömüren bu yeni nesil alışveriş merkezlerinin hedef kitlesi çoğunlukla çocuklar. Bizler okullarda çocuklara  hayvan sevgisi aşılansın diye beklerken maalesef okul yönetimleri bu tarz akvaryumlara gezi düzenlemeyi tercih ediyor. Teknolojinin geliştiği, insanların daha kolay bilgiye ulaştığı günümüzde, bu tarz yerlerin hayvanlar için hapishaneden farkız bir yer olmadığını bilmek çok da zor olmamalı. Ebeveynler, keşke hafta sonu aktivitesi olarak çocuklarını hayvanların sömürüldüğü bu hayvan hapishanelerine götürmek yerine sokaklarındaki hayvanları beslemeyi tercih etse.

Akvaryum diye yola çıkıp hayvanat bahçesine dönüşen bu hayvan hapishanalerine dur demenin zamanı gelmedi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fi hayvanhayvanatecavüzfarkindalik 6

Fİ Dizisinden Hayvan Hakları Yasası ve Tecavüze Ağır Gönderme

Dinlenmek için Alaska Havaalanı Pisitini Seçen Vurdum Duymaz Foköç

Dinlenmek için Alaska Havaalanı Pistini Seçen Vurdum Duymaz Fok