in ,

Yeditepe Üniversitesi Kampüsünde Neler Oluyor?

İBB veterinerlik ekiplerinin Yeditepe Üniversitesi Kampüsünde yaşayan köpekleri toplama çabası öğrencilerin karşı koyması ile engellendi.

Güvenlik görevlileri tarafından yapılan yasa dışı toplamanın üzerinden henüz 2 ay geçmemişken bir skandal daha!

Yeditepeli hayvansever öğrencilerden edinilen bilgiye göre 20 Mart Pazartesi günü 11:20 sıralarında kampüse giriş yapan ve köpeklerin uyumakta olduğu yeşil alanda oturan öğrenciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri aracı ile karşılaştılar.

yeditepe2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

Ekiplere ne için geldiklerini sorduklarında bir cevap alamayan öğrenciler, aracın okul dışına çıkması ile rahat bir nefes aldılar. Ancak veteriner hekim bulunmadığı gözlenen aynı araç 15 dakika sonra kampüse tekrar giriş yaparak uyuşturucu madde içeren iğnelerle köpekleri hedef almıştır. Israrla sorulan sorulara saldırma, ısırma şikayeti, kısırlaştırma, iç dış parazit uygulaması gibi çelişkili cevaplar verilmiştir. Ekiplere köpeklerin aşı ve benzeri tüm ihtiyaçlarının Maltepe Belediyesi tarafından hayvansever öğrencilerle işbirliği içerisinde giderildiği tekrarlanmış ancak bir saldırma vakası var ise belge olması halinde köpeğin iğne atılmadan öğrenciler tarafından yakalanabileceği söylenmiştir. Bunu dikkate almayan kişiler haklarında hiçbir şikayet bulunmayan, küpeli, aşılı ve kısır olan iki köpeğe iğne atmıştır.

yeditepe3

 

Atılan iğnelerden biri etrafta oturmakta olan öğrenciler tarafından bulunmuş  ve hem insan sağlığını tehdit ettiği hem de TCK 188, 5199 ve 5996 sayılı kanun maddeleri çiğnendiği için polisi aramış ve aracın kaçmasını önlemeye çalışmışlardır.

yetitepede-neler-oluyor

 

Olay yerine gelen Yeditepe Üniversitesi Genel Sekreteri ve Hukuk Müşaviri öğrenci ve hayvanların sağlığını tehdit eden bu olaya göz yumarak görüntü alınmasını engellemeye çalışmış ve aracın önünde hiçbir slogan atmadan duran öğrencilerin eylem yaptığını iddia ederek bir suçlu gibi ad-soyad bilgilerini almıştır. Bu eğitim kurumunda yaşananları kınıyor ve hayvanlara saygılı diğer üniversite kampüslerini örnek almaya davet ediyoruz. Bu duruma sessiz kalmayan duyarlı arkadaşlarımızı ise üniversitelerindeki hiçbir köpeği ekiplere teslim etmedikleri için tebrik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldüresiye Dövülen Kedi DavasındaKovuşturmaya Yer Yok Kararı

Öldüresiye Dövülen Kedi Davasında “Kovuşturmaya Yer Yok” Kararı

buzagıkopekdostlukon

Kendini Köpek Zanneden Sevimli Buzağı Moonpie’nin Yüzünüzü Gülümsetecek Hikayesi