in

Yedikule Hayvan Barınağında ‘Gönüllü Temizlik’

Alman temizlik firması gönüllülük günü kapsamında, 30 çalışanı ile beraber Yedikule Hayvan Barınağını temizledi.

Gönüllülük Günü kapsamında Alman temizlik şirketi Karcher Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı‘nı temizledi. 30 çalışanın katıldığı temizlik çalışmasıyla yaklaşık 3000 köpek ve 150 kedinin hijyenik bir yaşam alanına kavuşmasını sağladı. Bu yıl ikinci kez gerçekleşen etkinlikte projesinde profesyonel temizlik makineleri kullanılarak barınak dezenfekte edildi.

fatih-barinak1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Alman firmanın Genel Müdürü Gökhan Gökmen böyle bir projeye imza attıkları için çok mutlu olduklarını belirterek; “İkincisini düzenlediğimiz İstanbul Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı Temizleme projemiz ile bir kez daha çok sayıda kedi ve köpekten oluşan barınak sakinlerinin yuvalarını daha temiz ve yaşanılır hale getirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl Gönüllülük Günü kapsamında, çalışanlarımızı da bu önemli projeye dahil ettik. Bizlere bu fırsatı veren Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sonsuz teşekkürlerimizi sunar; Yedikule Hayvan Barınağı’na, Meral Olcay ve ekibine, ve bu projede gönüllü olarak yer alan tüm çalışanlarımıza destekleri için teşekkür ederiz. Umarız bu iş birliğimiz uzun yıllar boyunca sürer ve küçük dostlarımıza fayda sağlamaya devam ederiz.” dedi.

fatih-barinak2

Barınağın temizliğe çok ihtiyacı olduğu bir dönemde barınakta bulunan hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirten Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı kurucusu Meral Olcay “İstanbul Fatih Belediyesi’ne bağlı Yedikule Hayvan Barınağı ya da gönüllülerimizin verdiği adla ‘Sevgi Yuvası’’, 2001’de faaliyete geçti. Şu anda 3.000 Köpek ve 150 kediye yaşam alanı sunuyor; onlara tedavi, rehabilitasyon, kısırlaştırma, aşılama, sahiplendirme hizmetleri sağlıyoruz. Fatih Belediyesi işbirliği ile şikâyetler üzerine sokaklardan toplatılan hayvanlara bir sevgi yuvası sunuyoruz. Yedikule Hayvan Barınağı olarak Fatih Belediyesinin bizlere sunduğu olanaklar ile projeler hayata geçiriyor ve hayvanlarımızın yemek yiyebileceği, barınabileceği özel bir alan yaratmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile Fatih belediyesine katkılarından dolayı tekrar teşekkür ederiz. Bizler için en önemli konu destek. Gerek sahiplenme gerekse sponsorluk konularında barınağa destek sağlayan gönüllülerimizin bizlerle olması oldukça önemli. Karcher geçtiğimiz yıl da barınağımızın temizlenmesinde önemli katkılarda bulundu. Karcher’e çalışanları ile barınağımızın temizlenmesine yardımcı olduğu için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

fatih-barinak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedion

Alzheimer Hastası İnsanının Unuttuğu Ahtapot Kedi

hakkarion

Hakkari’de Köpeklerin Esrarengiz Ölümü