in

Yayalada Terk Edilen Eşek, Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bir grup gencin davranışı insanlık ölmemiş dedirtti. Sosyal medyada Gökkuzluk adlı yaylada ölüme terk edilen bir eşek bulunduğunu öğrenen gençler, minibüsle yaylaya gidip eşeği kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, sosyal medya üzerinde şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta 1600 rakımda bulunan ve yolları karla kapanmak üzere olan Gökkuzluk yaylasında sahipsiz bir eşek olduğu haberi yayıldı. Haberi duyan Selçuk Aslan ve birlikte çalıştığı arkadaşları, eşeğin açlıktan ölme veya yaban hayvanlarına yem olma endişesiyle eşeği kurtarmaya karar verdi.

Yayalada Terk Edilen Eşek Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Minibüsleriyle sabah saatlerinde yaylaya giden gençler, yaklaşık 1.5 saat süren aramanın ardından eşeği buldu. Minibüse bindirdikleri eşeği ile yolda bol bol görüntü çekmeyi ve eşeğin konforlu yolculuğunu paylaşmayı da ihmal etmeyen gençler, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanında, sevgi gösterisiyle karşılandı. Meydana toplanan bir grup, eşekle fotoğraf çektirdi.

Yayalada Terk Edilen Eşek Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldı 3

Eşeği insanlık namına kurtardıklarını belirten Selçuk Aslan, “2-3 gün oldu bize haber geleli. Eşeğimizi karda kışta koymadık. İnsan olduğumuzu hatırlatmak için Cumhuriyet meydanında toplandık. Alanya’nın Demirtaş Mahallesindeki barınağa teslim edeceğiz. Eşek aç, bir ay içerisinde kurtlara yem olacaktı. Sağlık durumu iyiydi ama aç bir haldeydi. Hayvanlar yalnız kalmasın, ölüme terk etmesinler. Emeği geçenlere teşekkürler” dedi.
Cumhuriyet Meydanında bir süre bekleyen grup daha sonra eşeği Demirtaş’ta bulunan hayvan barınağına teslim etti.

Yayalada Terk Edilen Eşek Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Hakkı Savunucuları İBBnin Önünde Çadır Kurduöç

Hayvan Hakkı Savunucuları İBB’nin Önünde Çadır Kurdu

Mazgala Kafası Sıkışan Kedi Kurtarıldı öç

Mazgala Kafası Sıkışan Kedi Kurtarıldı