in ,

Yavru Yaban Keçisinin Ayaklarının Tutmadığını Fark Edince Evine Aldı

Adıyaman’da ayakları tutmadığı için yürüyemeyen yavru yaban keçisini doğada ölüme terk etmeyen Mahmut Baykuş, yavru yaban keçisini evinde besliyor.

Adıyaman merkeze bağlı Palanlı köyü kayalık bölgede hayvanları otlatan Mahmut Baykuş, sayıları fazla olan yaban keçilerini gördü. Bir süre sonra keçi sürüsü uzaklaştı ancak içlerinden bir tanesinin yerinden ayrılmadığını fark etti. Baykuş, yaban keçisine doğru yaklaştığında keçinin ön ayaklarının tutmadığı için hareket edemediğinin farkına vardı. Açlık ve susuzluktan ölmemesi için yavru yaban keçiyi kucaklayarak eve getirdi. Ahırda keçiyi besleyen Mahmut Baykuş durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Şefliği ekiplerine bildirdi.

Yavru Yaban Kecisinin Ayaklarinin Tutmadigini Fark Edince Evine Aldi 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaban Keçisini Ölüme Terk Etmedi

Doğada yavru yaban keçisini ölüme terk etmeyen Mahmut Baykuş, “Hayvanları otlatırken yaban keçisinin birisinin sürüden ayrıldığını fark ettim. Yanına gittiğimde ön ayaklarının üzerine basamadığını ve ayaklarının tutmadığını gördüm. Eve getirdim yiyecek ve su verdim. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Şefliğine durumu bildirdim” dedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Şefliği ekiplerinin daha sonra yaralı yaban keçisini teslim alarak, tedavi için Şanlıurfa’ya gönderdikleri öğrenildi. Yavru keçinin yüksek bir yerden düştüğü için ön ayaklarının sakat olabileceği tahmin ediliyor.

Yavru Yaban Kecisinin Ayaklarinin Tutmadigini Fark Edince Evine Aldi 1

İyilerin Sayısı Fazla, Kötülerin PR’ı Güçlü!

Kişiliğinin sağlıklı boyutunda kalabilen ve varolan her şeye saygı duyan iyi insanların sayısı, kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşen ve düşük bilinç düzleminde varolmaya çalışan kötü insalardan çok daha fazla. Sadece kötülüğün pr’ı yani tanıtımı çok güçlü. İyi bir olay olduğunda bunun yayılma hızı çok düşük. Söz konusu kötülükse Sağır Sultan bile haberdar olabiliyor. Masumu değil suçluyu koruyan kör, topal, lal ve sağır hale getirilen adalet sistemi yüzünden de, suç işleyecek kadar kişiliğin sağlıksız boyutuna düşen kişi iyileştirilemiyor. Suç, kişiliğinin sağlıksız boyutua düşen insanın imdat çığlığıdır. Bu yardım çığlığı duyulmayan ve ceza verilerek daha da sağlıksız boyuta düşürülen kişi, iyiliştirilmeden toplum içine salınıyor. Aynı kişi birden fazla suç işlemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alevlerin Arasindan Kurtulan Pamuk Tavsan Emin Ellerde

Alevlerin Arasından Kurtulan ‘Pamuk’ Tavşan Emin Ellerde

Feribottan Dusen Kopek Icin Canini Hice Saydi

Feribottan Düşen Köpek İçin Canını Hiçe Saydı!