in

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmeli?

Yavru bir köpeğin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için hangi gıdalarla beslendiği kadar ne sıklıkla, ne zaman ve ne kadar beslendiğini de önemlidir.

Yavru köpekler nasıl beslenmeli? Öncelikle dört aylık olana ve yemek ihtiyaçları azalmaya başlayana dek günde üç kere beslenmelidir. Dört aydan sonra ise günde 2 kere beslenebilir. Köpeği sık sık beslemek önemlidir. Çünkü büyüyen bir yavru köpeğin midesi, günlük beslenme ihtiyacını karşılayacak mamayı bir öğünde yiyebileceği kadar büyük değildir. Su kabında daima taze ve temiz su bulunmalıdır.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmeli? ve Beslenmesinde Neler Yapılmalı?

  • Köpeğinizin mama ve su kabını çok gezilen ve gürültülü yerlerden uzak tutun.
  • Maması ve suyu, rahat ve kolay erişebileceği yerlerde olmalıdır.
  • Yemek yediği kabın altına plastik bir paspas ya da kağıt koyduğunuz zaman temizlenmesi daha kolay olacaktır.
  • Mama ve su kabının yerini gerçekten gerekli olmadığı sürece değiştirmeyin.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

6 ile 8 hafta arasında yavru köpeğinizi programlı bir şekilde günde üç kere besleyebilirsiniz. Yavru köpeğiniz yaklaşık altı aylık olduğunda, olgunluk dönemine kadar programlı bir şekilde günde iki kere beslemeye başlamanız önerilir.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Köpeğiniz 20 dakika, ya da daha az bir süre içinde yiyebileceği kadar mamayı yemiş olacaktır. Bu nedenle 20 dakika sonra kabı kaldırın. Bu, ev eğitimi için büyük önem taşır. İlk başlarda, yavru köpeğinizin yiyeceğini suyla ıslatmayı deneyebilirsiniz. Bu sütten kesilmemiş ya da daha küçük ırk yavru köpekler için çiğnemeyi kolaylaştıracaktır. Su ile ıslatarak kuru mama veriyor olsanız bile, temiz bir kapta yeteri kadar taze su bulundurun.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Düzenli bir beslenme programı için, köpek maması paketinde yaş seviyeleri ve cinslere göre önerilen miktara bakın. Köpeğinizi yalnızca doyurmak için değil aynı zamanda vücut sağlığını korumak için besleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

leyla somer ö.ç

Leyla Somer Emekli Maaşını Sokak Hayvanlarına Harcıyor

bob on

“Sokak Kedisi Bob“ Beyaz Perdeye Taşınıyor