in

Yavru Köpekler Asfalt Ziftine Yapışmış Halde Bulundu

Çorum’da zift birikintisine yapışık halde bulunan yavru köpekler, Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde temizlenerek tedavi altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Galericiler sitesi çevresinde iki yavru köpek yola dökülen zifte yapıştı. Vatandaşların ihbarı üzerine köpekler belediye ekipleri tarafından kurtarılarak Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne götürüldü. Veteriner hekimler tarafından temizlenen yavrular, üzerilerindeki zift malzemesinin temizlenmesinin ardından beslemesi yapıldı.

Asfalt ziftine yapismis halde bulun 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Yavruların tedavilerinin devam ettiğini dile getiren Veteriner Mehmet Gültekin, “Merkezimize gelen yavru köpeklerimizi muayene ettik. Yavrularımız bize geldiğinde vücudunda yüksek miktarda petrol türevi maddeler bulaşmış bir şekildeydi. Herhangi bir yarası yok ama bazı yerleri tahriş olmuş durumda. Şuanda üzerindeki zifti büyük ölçüde temizledik ve zararlı etkenlerden uzaklaştırmaya çalıştık. Gerekli tedavilerini yaptık. Barınağımızda birkaç hafta içinde sağlığına kavuşması için tüm tedavilerini yapacağız” dedi.

Asfalt ziftine yapismis halde bulun 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuzey Kutbunda Kaybolan Kopegi Rus Buzkiran Gemisi Buldu

Kuzey Kutbu’nda Kaybolan Köpeği, Rus Buzkıran Gemisi Buldu

Tarimsal Ilaclamalarin Ardindan Hayvan Zehirlenmelerine Dikkat

Tarımsal İlaçlamaların Ardından Hayvan Zehirlenmelerine Dikkat