in

Yavru Köpek ‘Zift’teki Dönüşümü Gördünüz mü?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde zifte yapışık halde ölmek üzereyken bulunan ve ‘Zift’ adı verilen yavru köpek, 54 günlük tedavinin ardından tamamen iyileşti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, zifte yapıştığı için ölmek üzereyken itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla kurtarılan ve üç veteriner hekimin 4 saatlik çabasıyla hayata döndürülen yavru köpeğin son halini görenler şaşırıyor.

zift

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ormanlı beldesi Kaymaklar köyü girişinde 6 Nisan’da asfalt tankerinden sızan zifte yapışan ve ölmek üzereyken Ereğli Belediyesi itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla kurtarılan ve “Zift” adı verilen yavru köpek, Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde görevli veteriner hekimlerinin uyguladığı tedavinin ardından tamamen iyileşti.

zonguldak4

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, vücudunun büyük bölümü ziftle kaplı olan ve ayakları birbirine tamamen yapışan yavru köpeğin aç ve susuz halde bulunduğunu ve tedavisine başladıklarını anımsattı.

zonguldak5

Bulak, 54 gündür devam eden tedavinin ardından yavru köpeğin sağlığına kavuştuğunu belirterek, “Hareket edemeyen çene ve ayaklar artık tamamen normale döndü. Türkiye’nin hemen hemen her ilinin yanı sıra yurt dışından binlerce kişi, elektronik posta ve sosyal medya üzerinden köpeğin sağlık durumunu yakından takip etmekte. ‘Zift’ adını verdiğimiz köpeğimizin tedavisi tamamlanmıştır ve artık sahiplendirilecektir. Yaklaşık 54 gün önceki bize gelen köpeğin çekilen fotoğrafıyla tedavisinin ardından çekilen fotoğraf arasındaki farkı görenler şaşırıyor” diye konuştu.

zonguldak1

Uyuz Olan Alman Kurdu da Sağlığına Kavuştu

Bulak, ayrıca 6 Ekim 2015 tarihinde uyuz nedeniyle tüyleri dökülmüş olarak bulunduktan sonra hayvanseverler tarafından bakım merkezine getirilen 3 yaşındaki Alman kurdu köpeğinde tamamen sağlığına kavuştuğunu ve sahiplenmek isteyenlerin Ereğli Belediyesi’ne başvurabileceğini ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hanako ajanimo1

Dünyanın En Yalnız Fili ‘Hanako’ Yaşama Veda Etti

lola uyku ajanimo

Uyku Sadece Biraz Uyku…