in ,

Yavru Köpek Maması Nasıl Olmalı?

Yavru köpek maması satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Yavru köpek mamasının içeriği nasıl olmalı? Hadi öğrenelim.

Yavru köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmek için protein düzeyinin zengin ve düşük oranda karbonhidrat içeren mamalar kullanması gerekir. Bu özellikleri içerisinde barındıran yavru köpek maması sindirim bozukluklarına karşı köpeğinizin tam olarak koruyucusu olacaktır. Yavru köpeklerin sindirim sistemi sağlığı için bütün besin maddelerinin uygun bir oran ve denge ile değerlendirilebilir bir kimyasal formda olması gerekir. İçeriğinde kaliteli protein ve yağların çeşitliliği, yüksek oranda sindirilebilirliği ile sağlıklı bir sindirimi, eriyebilir lifler ve oligosakkaritler ile bağırsakların düzgün bir şekilde çalışmasını, erimeyen lifler ile bağırsak hareketlerinin düzene girmesini ve bir kısım bağırsak toksinlerinin emilmesini ve dışkı ile idrarın uygun bir miktar ve kıvamda olmasını sağlayan mamamalar tercih edilmelidir. Yavru Köpek Maması Nasıl Omalı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

En Doğru Mama Hangisi?

Beslenme ve bağışıklık arasında hayvanların yaşam kalitesini etkileyen bir ilişki vardır. Güçlü bir bağışıklık sistemi, mikrobiyal bulaşma ve hastalık riskinin en aza indirgenmesini sağlamaktadır. Minik dostunuza mama seçerken ağız ve diş yapılarına yaş ve ırklara göre farklılık gösterir. Uygun boyutlarda üretilen mama tanecikleri, ufalanmaya dayanıklı lif yapısı ile diş yüzeyini temizlemekte, leke, tartar ve plak oluşumunu engellemekte ve kötü ağız kokusuna engel olmaktadır. Bu şartları göze alarak köpeğiniz için en doğru mamayı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Mama Değiştirirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eğer aldığınız mamayı köpeğinize ilk kez verecekseniz başlangıçta 2-3 hafta boyunca eski mamasından karıştırarak vermeniz önerilir. Mamayı değiştirme aşamasında bu oldukça önemlidir. Direkt olarak eski mamasını kesip yenisini önüne koyduğunuzda yeme problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Beslenme miktarları, aktivitesine egzersiz durumna, çevre şartlarına ve fiziksel durumlara göre değişebilmektedir. Bütün bu şartları göz önünde bulundurarak mama miktarını vermenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi boncuk valilige sigindi

Sokak Kedisi Boncuk Kışı Geçirmek İçin Valiliği Seçti

Açlıktan Bitkin Halde Olan Yavru Şahin Sanayi Sitesine Düştüöç

Açlıktan Bitkin Halde Olan Yavru Şahin Sanayi Sitesine Düştü