in

Yavru Köpek için Seferber Oldular

Iğdır’da bir aracın çarparak yaraladığı yavru köpek için ekipler seferber oldu. Kurumlar arasındaki bu koordinasyonun diğer illerdeki kamu kurumlarına da örnek olmasını diliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir otomobilin altında kalarak ağır yaralanan yavru köpek, Iğdır Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavi altına alındı. Arka bacaklarını kullanamayan yavru köpeğe, cerrahi müdahalenin yapılması için Tatvan Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezi ile irtibata geçildi. Iğdır Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan, Iğdır Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüğü ekiplerince alının yavru köpek, Ağrı il sınırında Orman ve Su İşleri Ağrı İl Şube Müdürlüğü ekiplerine Tatvan’a gönderilmek üzere teslim edildi.

ığdır-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konu hakkında açıklamada bulunan Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, araba çarpması sonucu arka ayağını kullanmayan yavru köpek için belediye ile Orman ve Su işleri Müdürlüğü olarak tedavisinin yapılması için koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Türkoğlu, Iğdır’da cerrahi müdahale yapamadıkları için hayvanı Tatvan’a nakledeceklerini söyleyerek, “5193 sayılı kanun gereğinde bizim görevimiz olmamasına rağmen hayvanlara ve doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

muhabbet kuslari ajanimo1

Şengül Hanım’ın Kuş Cenneti

gökçeada köpek ajanimo 3

Gökçeada’da Canların Takipçisi Oluyor ve Dilekçe Hakkımızı Kullanıyoruz