in ,

Yavru Kediyi Tekmeleyerek Öldüren Kişi Hakkında Karar Verildi !

Bayrampaşa’da bulunan Kuru Gıda Hali’nde meydana gelen korkunç olay hayvanseverleri harekete geçirdi. Kuru Gıda Hali’nde esnaflık yapan R.A., işyerinin önünde bulunan yavru kediyi ayağıyla tekmeleyerek ezmeye başladı. R.A.’nın tekme attığı yavru kedi, bulunduğu yerden can çekişerek hayatını kaybetti. O anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bayrampaşa’da bulunan Kuru Gıda Hali’nin güvenlik kamerası görüntüleri acımasız gerçeği ortaya çıkardı. 11 Eylül tarihli görüntüleri inceleyen güvenlik görevlileri Kuru Gıda Hali’nde esnaflık yapan ve yaşam hakkına asla saygısı olmayan Rıdvan A’nın yavru bir kediyi tekmeleyerek öldürdüğü o korkunç görüntüleri tespit etti. Olayın emniyete bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde çevredekilerin bilgilerine başvuruldu. Yavru kediyi acımasızca katleden kişinin kediciyi beslemek üzere yanına aldığı fakat kedinin daha sonra yemek tenceresine girmesi üzerine sinirlenerek tekmelediği söylenildi. Kimliği tespit edilen şüpheli Rıdvan A. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine Hayvanları Koruma Kanununa muhalefetten gözaltına alındı.

Yavru Kediyi Tekmeleyerek Olduren Kisi Hakkinda Karar Verildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dakikalarca Tekmelediği Kedi İçin “Birden Gözüm Döndü.” Dedi

Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarılan Rıdvan A. Kuru Gıda Hali’nde babasına ait işyerinde çalıştığını belirterek, ‘Olay günü akşam saatlerinde işyerinde kendime yemek yaptım. Dükkandan kısa süreli olarak dışarı çıktım. Yemek yemek için tekrar işyerine girdiğimde, bir kedinin tenceredeki yemeği yediğini gördüm. Gün boyu çalıştığım için çok açtım. Aç olduğum için birden gözüm döndü ve bir anlık öfke ile kediyi yakaladım. Uzaklaştırmaya çalıştım. Kedi de beni tırmalamaya çalıştı. Ben de sinirlenerek kediyi ellerimle tutup, ayaklarımla uzaklaştırdım. Sonrasını hatırlamıyorum. Pişmanım. Ancak kedinin ölmediğini tahmin ettiğim için dükkandaki fırça ile kediyi konteynırın oraya ittirdim’ dedi.

Yavru Kediyi Tekmeleyerek Olduren Kisi Hakkinda Karar Verildi 1

Tekmelediği Kedinin Can Çekişerek Ölmesini İzledi

Olayın kaydedildiği korkunç görüntülerde Rıdvan A.’nın acımasızca tekmelediği yavru kedinin bir kaç çaresiz adım attıktan sonra olduğu yere yığıldığı ve Rıdvan A.’nın da yaralı kedinin başında dakikalarca can çekişmesini ve sonunda ölmesini beklediği anlar görüntülendi. Rıdvan A. ise o korkunç görüntüleri bu sözlerle çarpıtmaya çalıştı : ‘Kedinin üzerine, ayıltmak amacıyla, su döktüm. Bana göstermiş olduğunuz görüntülerdeki şahıs benim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmem. Başka bir diyeceğim yok’ diye konuştu.

Yavru Kediyi Tekmeleyerek Olduren Kisi Hakkinda Karar Verildi 2

Kediyi Eziyet Ederek Öldüren Şahıs Cezaevine Gönderildi

Olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini toplatan savcılık şüpheliyi, ifadesini aldıktan sonra tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Hakimlik de Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet suçundan tutuklama kararı verip, şüpheli Rıdvan A.’yı cezaevine gönderdi.

KAYNAK : Sabah.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokaktaki Evsiz Hayvanlarin Mamasini Doken Kisi Ortaya Cikti

Sokaktaki Evsiz Hayvanların Mamasını Döken Kişi Ortaya Çıktı!

Sokakta Yasayan Evsiz Kopegi Besleyen Yasam Hakkina Saygili Bireye Kisiliginin Sagliksiz Boyutundaki Sahistan Tehdit1 1

Komşusunu, Köpeğini Öldürmekle Tehdit Etti!