in

Yavru Kediyi Kurtaran Kahraman İşçi O Anları Anlattı

İstanbul Pendik’te sel sularına kapılan yavru kediyi suni teneffüs ve masaj yaparak hayata döndüren belediye işçisi o anları anlattı.

Dün İstanbul’da sağanak yağış Pendik, Kartal ve Tuzla‘da etkili oldu. Yağışın en etkili olduğu Pendik’te yollar göle dönerken D-100’de trafik durdu. İtfaiye yollardaki su birikintisini müdahale etti. Belediye çalışanı Metin Keskin sel sularına kapılan yavru kediyi fark etti. Keskin, yavru kediyi boğulmak üzereyken sudan çıkardı. Belediye işçisi suni teneffüs yaparak kediyi hayata döndürdü. Miyavlamaya başlayan kediyi masaj yapıp havlu ile kuruladı. Kedi daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın (İBB) Pendik’te bulunan Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştı.

5d021706c9de3d09181f682d

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

”BİR HAYAT KURTARDIM ÇOK MUTLUYUM”

Yavru kediyi sudan kurtaran işçi Metin Keskin, hayvan barınağına gelerek yavru kediyi ziyaret etti. Keskin, “Yağıştan dolayı biriken suyu temizlemek ve kapanan yolu açmak için çalışıyorduk. Bu yavru kediyi gördük. Baygındı. Sesi yoktu, cansızdı. Hemen kenara alarak aldığımız ilk yardım derslerini uygulamaya başladık. Ağzındaki suyu aşağıya doğru sarkıtarak ve masaj yaparak çıkarmaya çalıştım. Daha sonra suni teneffüs yapınca miyavlamaya başladı. Hemen araçla buraya getirdim. Şu anda gördüğünüz gibi sağlık durumu çok iyi. Bir can kurtardık çok mutluyum “diye konuştu

5d0216c9c9de3d09181f6829

Veteriner Mevlüt Maytalman kedinin sağlık durumun iyi olduğu söyledi.

Maytalman, “Geldiğinde ıslandığından vücut ısısı düşmüştü, tedaviye başladık. Isınması için kuvöze koyduk. Şu anda durumu çok iyi. Tahlillerini yaptık. 24 saat dolduktan sonra sahiplendirme işlemi yapacağız. İlk olarak karayolları ekiplerimize sahiplendirme yaptıracağız eğer onlar kabul etmezse vatandaşlar için müdürlüğe başvurmalarını istiyoruz “ diye konuştu.

5d021722c9de3d09181f682f

Yavru kediyi kurtaran Metin Keskin kediye bir isim düşünmediğini söyleyerek, diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir Atlı Faytonları Kaldırmaya Hazırlanıyoröçi

İzmir Atlı Faytonları Kaldırmaya Hazırlanıyor

Akıntıya Kapılan Yavru Köpekleri Sel Sularına Girerek Kurtardıöç

Akıntıya Kapılan Yavru Köpekleri Sel Sularına Girerek Kurtardı