in ,

Yavru Kedi Tüm Zorlukların Üstesinden Kuzusuna Sarılarak Geldi

Başına oldukça sorun gelen yavru kedi o kadar şanslıydı ki kendisiyle her daim ilgilenen Ashley onun yaşama tutunmasında çok yardımcı oldu.

Nereye giderse gitsin oyuncak kuzusunu her daim yanında taşıyan bir yavru kedi düşünün. Bu yılın başlarında, Kaliforniya’da kedilerin yardımına koşan bir kuruluş, tıbbi bakıma ihtiyacı olan bir sürü yavru kedi aldı. İçlerindeki Matilda , çok zayıftı ve bir üst solunum yolu enfeksiyonu ile mücadele ediyordu.

Yavru Kedi Tum Zorluklarin Ustesinden Kuzusuna Sarilarak Geldi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kurtarma ekibindeki Ashley Kelley“Diğer kediler düzeldi, ancak Matilda gerçekten kritik bir noktaya gelecek kadar hastaydı. Evimde yoğun bakım ekipmanım var, bu yüzden hastalığını atlatmak için evime gelmesine karar verildi” Yeni doğan ve özel ihtiyaçları olan yavru kediler konusunda uzman olan Doktor, “Görünüşe göre, tekir ciddi bir zatürre vakası da dahil olmak üzere bir dizi sağlık sorunuyla mücadele ediyordu.”  dedi. Veteriner hekimlerin korkunç tahminlerine rağmen, yavru kedi tüm gücüyle direndi ve bu mücadelesinde Ashley hep ona destek oldu.

Yavru Kedi Tum Zorluklarin Ustesinden Kuzusuna Sarilarak Geldi 2

Görme Yetisini Kaybedebileceği Söylendi

Sonraki birkaç hafta boyunca Ashley, oksijen ve nebulizatör tedavileri, ilaçlar ve destekleyici bakım sağlamak için yorulmadan çalıştı. Matilda yardım için o kadar minnettardı ki, her seferinde biraz göbeğini ovuşturması için sırtüstü yuvarlanırdı. Ashley, “Çok istekliydi ve yaşamak istedi, öyle de yaptı” dedi. “Bize görme yetisini kaybedebileceği söylendi, ama (kornea) ülserleri tamamen düzeldi ve gayet iyi görüyor. Beni şaşırtıyor!”

Yavru Kedi Tum Zorluklarin Ustesinden Kuzusuna Sarilarak Geldi

Yavru Kedi Sarılabileceği Oyuncağını Çoktan Seçmişti

Matilda’nın herkesten ayrı bir şekilde kalıp iyileşmesi için bir kuvözde tek başına çok zaman geçirmesi gerekiyordu. Ashley, onun ne kadar yalnız kaldığını fark edince, rahat etmesini ve huzurlu olmasını sağlamak için etrafına sarılabileceği oyuncaklar yerleştirdi. Ancak Matilda çoktan tercihini yapmıştı. Ashley, “Ona üç haftalıkken arkadaşı olması için yavru bir kuzu oyuncağı verdim ve hemen sevdi. Her zaman ona sarılarak uyudu” dedi.

Yavru Kedi Tum Zorluklarin Ustesinden Kuzusuna Sarilarak Geldi4

Kuzuya Sarılıp Uyumayı Bekliyor

Matilda büyüdükçe, güvenilir kuzusundan rahatlık ve arkadaşlık aramaya ve hatta bebeğiymiş gibi takıntılı bir şekilde yalamaya devam etti. Birkaç kez yıkanmış olmasına rağmen, kuzu oyuncak Matilda’nın en yakın arkadaşı olmaya devam ediyor. Tatlı yavru kedi, kollarını kuzusunun etrafına sararak ve kollarına sıkıca sarılmış halde derin bir uykuya dalmayı bekliyor. Matilda her dönüm noktasını peluş arkadaşıyla paylaştı. Bir kedi bakımevine taşınıp diğer koruyucularla tanışacak kadar sağlıklı olduğunda bile, oyuncak kuzusunu yanında tutmakta ısrar edeceği belli . Ashley, “O sadece bebeğini çok seviyor.”

Kaynak: lovemeow.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Brutalist Mimariyi Ele Geciren Devasa Kediler 20

Brütalist Mimariyi Ele Geçiren Devasa Kediler

V

Türkiye’de 7. Kez Ortaya Çıktı: İnsan Yüzlü Örümcek