in

Yavru Filin Gülümseten Çamur Banyosu Keyfi

Çin’de ormanda bulunan yaşam alanlarını terk ederek ilerleyişine devam eden fil sürüsünden bir yavru, “çamur banyosunun” keyfini çıkarırken görüldü.

Çin‘de yürüyüşlerine devam eden fil sürüsü, Yunnan eyaletinde çamur birikintisinden geçerken görüntülendi. Sürüdeki bir yavru ise çamur içinde oynarken kameralara yakalandı. Fil yavrusunun “çamur banyosu” keyfi gülümsetti. Filler, Yunnan eyaletinin Xishuangbanna Dai Özerk İli’ndeki ormanda bulunan yaşam alanlarını terk edip yaklaşık 500 kilometrelik bir yol kat ettikten sonra 2 Haziran’da eyaletin merkezi Kunming’e ulaşmıştı. Bir aydan uzun süredir bu göçü takip eden yetkililer, sürüye refakat etmeleri için güvenlik güçlerini görevlendirirken, fillerin geçişini kolaylaştırmak için yolları boşaltıldı ve insanların yoğun yaşadığı bölgelere girmelerini engellemek için yiyeceklerle dikkatleri dağıtıldı.

Yavru Filin Gulumseten Camur Banyosu Keyfi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

default


Çoğunlukla Yunnan’da yaşayan Asya filleri, Çin’de A seviye devlet koruması altında bulunuyor. Yoğunlaştırılmış koruma çabaları sayesinde eyaletteki fil popülasyonu 1980’lerde 193 iken bugün yaklaşık 300’e çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Caretta Carettanin Yuzgecinden ve Basindan 65 Sacma Cikarildi

Caretta Caretta’nın Yüzgecinden ve Başından 65 Saçma Çıkarıldı

Insan Siddeti Bu Kez Bir Kopegin Gozunu Aldi

İnsan Şiddeti Bu Kez Bir Köpeğin Gözünü Aldı