in

Yavru Ayı Köy Merkezinde Yiyecek Aradı

Sivas’ın Zara ilçesinde bir yavru ayı aç kalınca köy merkezine indi, şaşkın yavru cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Gümüşçevre köyünde aç kalan yavru bir ayı gece saatlerinde köye indi. Köy sakinlerinden İsmail Keleş, aracıyla seyir halinde olduğu sırada yavru ayıyla karşılaştı. Keleş, araçtan korkan ve yolda koşmaya başlayan ayıyı cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Bir süre aracın önünde koşan ayı sonra gözden kayboldu.

Yavru Ayi Koy Merkezinde Yiyecek Aradi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Köye inen ayıyı görüntüleyen İsmail Keleş, “Dün gece saat 12.20 geçe misafirlikten geliyordum. Köyün içine doğru çıkarken önüme bir ayı çıktı. Yavru bir ayıydı. Ben zarar vermek istemedim zaten zarar vermem. Kovaladım biraz. Geçti gitti. Fakat daha önceki günlerde komşularımızdan birinin 30-40 tane tavuğunu yediler. Daha sonra benim amcamın 7-8 tavuğunu yedi. Biraz zarar veriyor ama biz doğayı sevdiğimiz için, hayvanları sevdiğimiz için doğanın kanunu diyoruz ve bu hayvana zarar vermiyoruz. Herhalde dağda aç kalıyor hayvanlar köyün içine kadar indi. Kış uykusundan uyanınca sanırım aç kaldılar. Sadece Sivas’ta da değil diğer Karadeniz taraflarına da bakıyorum her yerde var böyle şeyler. Doğanın kanunu diyoruz ve bir şey yapmıyoruz hayvanlara’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Elektrik Diregi 30 Yildir Leyleklere Yuva Oluyor

Bu Elektrik Direği 30 Yıldır Leyleklere Yuva Oluyor

Olumden Donen Av Kopeginin Yuvasi Olur musunu2

Ölümden Dönen Köpeğin Yuvası Olur Musunuz?