in

Yaşlı Sapık Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı, “Oyun Oynuyorum” Dedi!

Balıkesir’de yaşlı bir sapık, sokak ortasında köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı. Kendisini yakalayanların “Ne yapıyorsun sen” demesi üzerine ise sapık şahıs “oyun oynuyorum” cevabını verdi.

5199 sayılı ‘Hayvanları Koruma Kanunu’nun hayvanları koruyamadığı çok açık ve çok acı bir şekilde görülmeye devam ediyor!

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) sosyal medya hesabı üzerinden bir sapığı ifşa etti.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde çekildiği söylenen görüntülerde, yaşlı bir şahıs sokak ortasında sokak köpeğine tecavüz ederken yakalandı. Kendisini suçüstü yakalayıp o anları videoya kaydeden kişilerin “Dede ne yapıyorsun sen” demesi üzerine ise yaşlı sapık utanmadan “oyun oynuyorum” cevabını verdi!

Görüntüler sosyal medya büyük tepki çekerken insanlar bu sapığın cezasız kalmamasını istedi!

HAYVAN HAKLARI YASASI NEDEN ÇIKMIYOR?!

Şu an kabahatler kanundan yer alan 5199 yasalı hayvanları koruma kanununun hayvanları koruyamadığı su götürmez bir gerçek.  Öyle ki geçtiğimiz günlerde Hatay’da bir köpeği bıçaklayan şahıs serbest bırakıldıktan sonra köpeği öldürmüştü.  Yani mevcut yasa bırakın hayvanı korumayı suçluyu daha da cesaretlendiriyor. Köpeği önce yaralayıp sonra öldürmesine rağmen şahıs halen aramızda dolaşıyor. Hayvan hakkı savunucuları hayvanları koruma kanununun ceza kanununa geçmesini talep ediyor.

TBMM’de kurulan hayvan hakları komisyonu geçtiğimiz yılsonu rapor hazırlayıp meclise sunmuştu. Tüm partilerin mutabık olduğu raporun ne zaman yasalaşacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metin senturk kopegi sosyal medya hesaib

Ünlü Şarkıcının Can Dostlu ile Paylaşımı Binlerce Beğeni aldı

Pamukunu Bulana Odul Verecek

‘Pamuk’unu Bulana Ödül Verecek