in

Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

ABD’de aşırı yağışlar sebebiyle oluşan sel sularına arabasıyla gömülen bir kadın ile köpeğini kurtarma çalışmaları, ülkenin gündemine oturdu. Yaşlı kadın, can dostunu geride bırakmayı reddetti.

sel2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ABD’nin Louisiana eyaletinde meydana gelen sel felaketinde en az 3 kişi hayatını kaybederken binden fazla kişi de evlerinden tahliye edildi. Olağanüstü halin ilan edildiği bölgedeki kurtarma çalışmalarında uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek anlar kaydedildi.

Kurtarma çalışmalarına katılan ekipler sel sularına gömülen bir aracı fark ederek yanına yaklaşıyor. Aracın içinden bir kadının “Yardım edin” sesi geliyor. Burnu suya gömülen aracın arka camını kırmaya çalışan ekipler bunda başarılı olamayınca üstü açılıp kapanabilen aracın kumaş tentesini bıçakla kesiyor. Bu sırada aracın tamamen suya gömülmesiyle kadının “Boğuluyorum” feryadı duyuluyor.

sel1

Köpeğini Arkada Bırakmadı

Olayı görüp suya atlayan David Phung, tenteyi eliyle yırtarak kadına ulaşıyor. Kadını aracın içinden çekerek su yüzüne çıkartan Phung, daha sonra yaşlı kadının köpeğini de kurtarmasını istemesi üzerine tekrar araca yöneliyor. Phung’un ilk etapta köpeğe ulaşamaması üzerine yaşlı kadın suya geri dalıp can dostunu kurtarma girişiminde bulunuyor. Ardından Phung köpeğe de ulaşıyor ve ikisini de sağsalim kurtarmayı başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

On samur

Devrez’de İlk Kez Su Samuru Bulundu

one cıkan anne kopek

Amasya’da Kedi Yavrularına Annelik Yapan Köpek: “Çirkin”