in ,

Yaşam Hakkına Saygı Çağında Mamak Belediyesi’nden Hayvanların Sergilendiği Utanç Bahçesi

Ankara’nın ilk millet bahçesi olan Üreğil Millet Bahçesi içindeki utanç bahçesi olan hayvanat bahçesinde çeşitli türden 53 kanatlı-kanatsız hayvanlar tel kafesler arkasında sergileniyor. Emine Erdoğan’ın dediği gibi “Kafeslerin içinde geçen yaşam, yaşam değil, tutsaklıktır.”

Yaşam hakkına duyulan saygının zirve yaptığı bir dönemde Ankara’nın ilk millet bahçesi olan Üreğil Millet Bahçesi içerisinde yer alan utanç bahçesi olan hayvanat bahçesinde çeşitli türden kanatlı-kanatsız hayvanlar tel kafesler arkasında sergileniyor. Emine Erdoğan’ın dediği gibi “Kafeslerin içinde geçen yaşam yaşam değil, tutsaklıktır.

Dogal Yasam Alanina Saygi Caginda Mamak Belediyesinden Hayvanlarin Sergilendigi Utanc Bahcesi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Midilli atlardan keçilere, tavus kuşlarından tavşana kadar farklı türdeki toplam 53 hayvanın tel kafesler ardında sergilendiği utanç bahçesi olan hayvanat bahçesinin mimarı olan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, pandeminin stresinden kurtulmak isteyen vatandaşları ve çocuklarını “mini hayvanat bahçesine” davet ediyor. Türk siyasetinde pek çok vekil, yaşam hakkına saygı konusunda milletin çok gerisinde kaldı. Murat Köse’de yaşam hakkına saygı konusunda milletin çok gerisinde kalan bir vekil olarak açıklamalarına şöyle devam etti: Özellikle çocuklarımızın hayvanlarla meşgul olması için Mini Hayvanat Bahçemizi hizmete açtık. Vatandaşlarımızın da büyük ilgi gösterdiklerine şahit olduk. Adeta çocuklarımızın da severek söylediği ‘Ali Baba’nın bir çiftliği var’ şarkısındaki gibi bir ortam var. At binme yerimiz de hizmet veriyor. Özellikle çocukların çevreye ve canlılara duyarlı olmalarını amaçlıyoruz. Aileleriyle birlikte geldiklerinde onlar için de bir farkındalık oluşuyor. Hayvanları sevebiliyorlar, bilgi alabiliyorlar. Tarım alanında meyve sebze bölümlerinin de bulunduğu millet bahçemizde ziyaretçilerimiz şehir yaşamından bir nebze olsa da uzaklaşıyor.”

Yasam Hakkina Saygi Caginda Mamak Belediyesinden Hayvanlarin Sergilendigi Utanc Bahcesi mamak belediye baskani kose

Bir çocuk tel kafes arkasındaki hayvanları görerek hayvan sevmez, yaşam hakkına saygısını kaybeder. Hayvanların seyirlik varlıklar olduğunu düşünen çocuk büyüdüğünde, yaşam hakkına saygısı olmayan bir yetişkine dönüşür. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse‘nin bu yanlışından dönmesini ve farklı türdeki toplam 53 hayvanın tel kafeslere hapsedilmediği, oluşturulacak doğal yaşam alanında sergilenmeden yaşamalarını sağlamasını ve yaşam haklarına saygı göstermesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gurleyik Koylusunden DSIye Acik Mesaj Kapali Su Borularini Sokun Koyumuzun Dogal Hayatindan Uzak Durun

Gürleyik Köylüsünden DSİ’ye Açık Mesaj: Kapalı Su Borularını Sökün, Köyümüzün Doğal Hayatından Uzak Durun!

Hima kultur Merkezi Unesco

Suudi Arabistan’daki Hima Kültür Bölgesi UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Alındı