in

Yaşam Dolu Festival Didim VegFest’in Dopdolu Programı

Bu yıl 20/23 Nisan tarihleri arasında Apollon Tapınağı’nda gerçekleşecek olan Vegfest’in programı açıklandı.

Türkiye’nin ilk vegan kenti Didim’de gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk ve tek “vegan” festivali Didim VegFest’e sayılı günler kaldı. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan festival 4 gün sürecek. 4 gün boyunca dopdolu bir programla ziyaretçilerini ağarlayacak olan festivalde neler yok ki…

Didim Vegan Festivali 2018

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Vegan Festivali aynı zamanda Didim’in vegan felsefesi üzerine yoğunlaşan standlarında yerel üreticiye de ev sahibi olma imkanı veriyor. Festival süresince gerçekleşecek olan çeşitli aktiviteler zengin içerik ve konularıyla göze çarpıyor. Akşamları Pınar Keleş, Aegean Band ve Ceylan Ertem gibi değerli seslerin katılımı Didim gecelerini şenlendirirken, gündüzler halk oylamasına sunulacak olan eğlenceli yemek yarışmaları, yöresel vegan ürünlerin sergilendiği standlar, ünlü şefler Gabriele Spanzo ve Gastronomi Derneği’nin gerçekleştireceği vegan yemek showları ile renklenecek.

Tüm katılımcıların dahil olabileceği Kapalı Kutu Vegan Yemek Yarışması ve Apollon Ateşinde Vegan Lezzetler (Yemek Show) keyifli mutfak atölyeleri de programa dahil edilmiş. Konserlerin, yemek yarışmalarının ve mutfak atölyelerinin yanı sıra düzenlenecek olan 18 adet panel, hem yetişkinlerin hem de çocukların hayvan hakları ve türcülük gibi hassas konularda bilgi sahibi olmasına imkan sağlayacak.

Panel konuşmacıları arasında Emin Çapa, Ömer Mandra, Dr Murat Kınıkoğlu, Dr Vedat Bayer, Kevser Başkara, Mutse Benzragch, Zülal Kalkandelen, Gökhan Durukan, Hakan Öztürk, Pınar Dağ, Nilgün Hasan Dereköy, Güneş Güman, Hayvanalra Adalet Derneği üyeleri, Deneye Hayır Platformu üyeleri, Hayvanlarla Dayanışma İnsiyatifi üyeleri yer alıyor.

Antik çağlardan kalma Apollon Tağınağı meydanında, 20-23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan festival, sadece eğlencesiyle değil, felsefesiyle de ruhunuza iyi gelecek.

Festivalin detaylı programını öğrenmek için buraya tıklabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğluöç

Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Polis Kurşunuyla Öldürülen Köpek Paşa’yı Meclise Taşıdı

Çorluda Ölü Bulunan Köpeklerin Kimyasaldan Zehirlendiği Açıklandıöç

Çorlu’da Ölü Bulunan Köpeklerin Kimyasaldan Zehirlendiği Açıklandı