in

Yasaların Yapamadığını Pandemi Yaptı, Kuş Satışları Durdu

Korona virüs sebebi ile kafes kuşu ithalatının durdurulması sonrasında petshoplardaki kafesler boşaldı, fiyatlardaki yüzde 170 arttış da kuş satışlarını durdurdu.

Yaşam hakkı savunucuları yıllardır petshoplarda hayvan satışının yasaklanmasını bekliyor. Ancak hayvanlara yönelik işlenen suçları ceza kanunu kapsamına alacak olan yasa bir türlü çıkarılmadığı için, petshoplarda hayvan satışı da bir türlü yasaklanamıyor.

Yasaların yapamadığını pandemi yaptı ve petshoplarda kuş satışları durdu. Korona virüs sebebi ile kafes kuşu ithalatı durdurulunca, kuş satışı yapan petshoplarda fiyatlarda büyük artış oldu. Kocaeli’de faaliyet gösteren petshoplarda yurt dışından kafes kuşu gelmemesi sonrasında, kafesler boş kaldı. Pandemi süreci önünde günde yaklaşık 50 kuş satışı yapan petshoplarda kuş bulunamıyor. Kuş sayısının az ı olması fiyatları etkiledi. Korona virüs süreci öncesinde, 50 TL’ye satılan kuşların fiyatı 130 TL’ye kadar çıktı. Fiyatlar  yüzde 170 arttı.

ŞU ANDA DÜKKANDA KUŞ YOK

İzmit ilçesinde yaşam hakkına saygısı olmayan ve bu nedenle hayvan satışı yapan  petshoplardan birinin sahibi olan Feyzi Değirmenci, “Pandemi sürecinden önce günde en az 50-60 muhabbet kuşu olurdu. Son zamanlarda kuş olmamasından dolayı satamıyoruz. Bir an önce hayvan ithalatı açılsa, kuşlar gelse bizim için çok güzel olacak. Şu anda dükkanda kuş yok” diye konuşurken, insan;  devlet adına karar verenlerin ve tüm insanların yaşam hakkına saygıyı hatırlayana kadar pandeminin hep devam etmesin istiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Kopegi Tufekle Vurarak Oldurduler

Anne Köpeği Tüfekle Vurarak Öldürdüler!

11Kepeze Dunyanin En Guzel Havan Hastanesi Yapilacak

“Kepez’e Dünyanın En Güzel Havan Hastanesi Yapılacak”