in

Yasaklı Irk Olduğu için Ailesinden Koparılan ‘Rüzgar’ Barınakta Can Verdi

Komşularının şikayeti ile barınağa kapatılan Rüzgar isimli köpek hayatını kaybetti.

Mersin‘in Tarsus ilçesinde bir ailenin köpeği olan Rüzgar bir Pitbull olduğu için ailesinden koparıldı. Komşularının şikayet etmesi nedeniyle, aİlenin çocuklarının en yakın arkadaşı olan Rüzgar’a, Tarsus Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğünce el konularak barınağa kapatıldı. Rüzgar’ın hapdesilmesinin ardından perişan olan aile, yaptıkları tüm girişimlere rağmen Rüzgar’ı kurtaramadı. Çok sevdiği ailesinde alınıp barınağa hapsedilen Rüzgar, yemeden içmeden kesildi.  Ailesinden ayrıldığı için travma yaşayan Rüzgar 1 ay sonra barınakta can verdi.

Yasakli Irk Oldugu icin Ailesinden Koparilan Ruzgar Barinakta Can Verdi1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Rüzgar’ın Suçu Neydi?

Bir suçlu gibi hapsesilen Rüzgar’ın tek suçu Pitbull olmasıydı. Diğer köpekler gibi uysal ve sevgi dolu olan Rüzgar, kanunlarda yasaklı ırk olarak belirtildiği için hapse mahkum edildi.” Hayvanları Koruma Kanunu” gerekçe gösterilerek barınağa hapsedilern Rüzgar’ı kimse koruyamadı. Aynı kanuna göre hayvan öldürmek, tecavüz etmek, şiddet uygulamak basit bir para cezası ile sonlanırken Rüzgar hapse atıldı.

En Tehlikeli Irk İnsandır

Günümüzde kadın cinayetlerinin, tecavüz vakalarının zanlılarını hapse attırmak için bir çok insan tweet atıyor. Evet tweet atılıyor! Maalesef birçok olay kamuoyunda duyulduktan sonra toplum baskısı ile zanlılar gözaltına alınıyor. Aramızda dolaşan bunca katil, tecavüzcü varken kanun sadece Rüzgar için işledi. Ne bir ısırma ne saldırma vakası olan Rüzgar sadece Pitbull olduğu için hapsedildi. Çünkü yasaya göre o tehlikeliydi.

Yasakli Irk Oldugu icin Ailesinden Koparilan Ruzgar Barinakta Can Verdi3

Bu hayvanları tehlikeli yapan tek şey kötü ve eğitimsiz sahipleri. Şiddet ile büyütülen her canlı gibi onlar da saldırgan olabilir. Ancak güçlü çene kasları nedeniyle Pitbullar kötü niyetli insanlar tarafından dövüştürülmek için üretilip, satılıyor. Saldırganlaştırılan, şiddete uğrayan Pitbullar bir insanı ısırdığında barınağa kapatılıyor. Ancak onu bu hale getirenler muhtemelen ödemeyecekleri bir para cezası ile bu işten sıyrılıp hayvan üretmeye ve dövüştürmeye devam ediyorlar.

Binlerce Rüzgar Var

Rüzgar ise ne bir dövüş köpeğiydi ne de saldırgandı. O da tıpkı diğer köpekler gibi sevgi dolu bir ailenin üyesiydi. Henüz 1 yaşındaydı. Ailesi onu sokakta bulmuştu. Anacak kendisini koruması gereken kanun gerekçe gösterilerek ailesinden koparıldı. Ailesi onu barınakta ziyaret etti ve ona sevdiği yemekleri götürdü. Ancak Rüzgar her defasında terk edildiğini zannetti. Her gece yatağında insan kardeşi ile beraber uyuyan Rüzgar bir kafese hapseilmişti. Ailesi sık sık onu ziyaret etse de bu acı ayrılığı Rüzgar’ın küçük bedeni kaldıramadı. Rüzgar ailesi tarafından gömüldü.

Rüzgar gibi ırkı yüzünden barınaklara hapsedilen binlerce köpek var. Ölüme terk edilen bu köpekleri üretenler, dövüştürenler aramızda dolaşırken bu köpekler barınaklarda ölümü bekliyor. Hayvan hakkı savunucuları hazırlanacak yeni yasa da yasaklı ırk kavramının kaldırılmasını talep ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ciftlik Kredisi icin Satin Aldigi Kaz ve Tavuklari Olume Terk Etti

Çiftlik Kredisi için Satın Aldığı Kaz ve Tavukları Ölüme Terk Etti

Av Turizmi Davasinda Onemli Gelisme Mahkeme Bakanligin Savunmasini Yeterli Bulmadi

Av Turizmi Davasında Önemli Gelişme: Mahkeme Bakanlığın Savunmasını Yeterli Bulmadı