in

Yasakların Kalkmasının Ardından İlk Konser Bitkilere Verildi!

İspanya’nın Barcelona şehrinde COVID-19 sebebiyle uygulanan üç aylık karantinanın sonunda kapılarını açan opera binası Liceu, ilk konserini farkındalık yaratmak adına insanlara değil bitkilere verdi.

İspanya’da olağanüstü halin kaldırılmasının ardından yeniden etkinliklerine başlayan Gran Teatre del Liceu, ilk konserini farklı bir atmosferde gerçekleştirdi. Ünlü opera binasının koltuklarını bu kez insanlar yerine bitkiler doldurdu.

Konserden önce herhangi bir performansta gerçekleştirilen tüm ritüeller harfiyen yerine getirildi. Buna seyircileri salona davet etmek için yapılan ‘konser başlıyor’ anonsları da dahildi.

ispanya konser bitki

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İnternet sitesinden yayınlanan konserde orkestra, besteci Giacomo Puccini’nin Crisantemi (Chrysanthemums) adlı eserini 2 bin 292 bitki için çaldı. Performans yaklaşık altı dakika sürdü.

Konserin ardından her bir bitkinin salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına bağışlanacağı belirtildi.

Konser provası öncesinde bir açıklama yapan Baş Yapımcı Eugenio Ampudia, salgın nedeniyle insanların geri çekildiğini vurgulayarak “Doğa, onun elinden aldığımız ve bizim boşalttığımız alanlara ilerledi” dedi.

Ampudia, “Empatimizi artırabilir miyiz? Haydi sanat ve müzikle başlayalım ve doğayı harika bir konser salonuna davet edelim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaplumbağayı Kurtarmak İsterken Kamyonu Uçurumdan Düştüö

Kaplumbağayı Kurtarmak İsterken Kamyonu Uçurumdan Düştü

Evindeki 30 Köpeğe Kötü Davrandığı İddia Edilen Kadın Gözaltına Alındıöç

Evindeki 30 Köpeğe Kötü Davrandığı İddia Edilen Kadın Gözaltına Alındı