in

Yarış Sırasında Yola Çıkan Köpeği Ezmemek için Duran Koca Yürekli Rallici

Saniyelerin bile büyük önem taşıdığı ralli yarışında, vicdanını kaybetmemiş rallici yola çıkan köpeği ezmemek için, yarışı kaybetmek pahasına aracı durdurdu.

Söz konusu bir otomobil yarışı olduğunda kazanmak için her saniye çok önemlidir. Neyse ki Ralli yarışçısı Carlos Matos bir canın yarış kazanmaktan çok daha önemli olduğunu farkındaydı.

Portekiz‘in Vouzela şehrinde iki gün boyunca gerçekleşen Ralli yarışmasında 3. kez şampiyon olan Carlos Matos, bir köpeğe çarpmamak için yarış sırasında durdu.

Yarışın ikinci etabında köşeyi dönen Carlos Matos, yolda duran köpeğe çarpmamak için ters yöne dönen aracı durdurdu. Köpeğin yarış alanından çıkmasının ardından geri dönüp tekrar rotasında ilerleyen Matos, izleyenlerin takdirini kazandı. Süre kaybetme riskine rağmen bir canın yarıştan daha değerli olduğunuı bize gösteren Carlos Matos, 3 kere kazandığı yarışı bu kez kaybetti ama hepimizin sevgisini kazandı.

5 köpeği olduğu öğrenilen Carlos Matos “Beni tanıyanlar, hayvanlara hayran olduğumu bilirler. Yarışı kazanmak bir hayvanın hayatından daha değerli değil. Yine olsa yine yaparım” dedi

 

Dünya Küçük Akbaba Uzmanları Beypazarı’nda Toplandı

Köpeğim Havlayınca Bayern Münih’in Teklifi Kabul Ettim