in

Yarış Atları için Doping Satan Çete Çökertildi

İstanbul’da hayvanlar için kullanılan yasak ilaçların kaçakçılığını yapan bir şebekeye operasyon düzenlendi. Tanesi bin liradan satılan ilaçlarının Veli Efendi Hipodromu çevresinde satıldığı ve doping olarak kullanıldığı öğrenildi.

doping1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü, sahte ve kaçak ürün satan bir şebekeyi belirledi. Bunun üzerine, şüphelilerle ilgili soruşturma başlatıldı. Fikri Suçlarla Mücadele Büro Amirliği, teknik ve fiziki çalışmalarla, şebekenin izini sürdü. Şüphelilerin kaçak yollarla hayvan ilacı ve cep telefonu getirerek piyasaya sürdüğü tespit edildi. Getirdikleri ilaçları özellikle Veli Efendi Hipodromu önünde satan 2 kaçakçının kimliği belirlendi. Şüphelilerin Bahçelievler’de ikamet ettiği ortaya çıktı.

Operasyon Düzenlendi

Polisin yaptığı araştırmalarda, şüphelilerin köpeklerin eklem ağrısı için kullanılan ilaçları, yarış atları için sattıkları anlaşıldı. Tarım Bakanlığı tarafından yasaklanan iğnelerin, atlarda doping etkisi yaptığı belirlendi. Yurt dışında 500 lira olan ilaçların tanesinin bin liradan satıldığı tespit edildi. Araştırmaların tamamlanmasının ardından, operasyon düzenlendi.

doping2

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bahçelievler’de düzenlediği operasyonda, aranan 2 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise, doping olarak kullanılan 410 eklem ağrısı ilacı ve 80 adet parazit ilacı ele geçirildi. Aramalarda ayrıca 3 bin 270 kaçak cep telefonu ve 257 elektronik sigara ile 5 bin 900 dolara da el konuldu. Şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şebekenin diğer üyelerinin belirlenerek yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

caretta1 2

“Deniz Kaplumbağalarını Rahatsız Edenlere Ceza Verilsin”

parke1

Kaldırım Taşlarının Altında Kurban Var