in

Yargısız İnfaz… Kendini Kandırarak Nasıl Yaşar İnsan!

Bu ülkede bir kısım insanın yaşam haklarına saygı duymadığı hayvanların sesi olmak için 3 yıl önce yola çıktık. Yasama, yürütme ve yargıda yeri olmayan hayvanların medyası olmaya karar verdik. Köpeğimiz Brian Ajan’ı genel yayın yönetmeni yaptık. “Ajanım O” sevgi sözcüğümüz habersitemizin ismi oldu ve www.ajanimo.com yayın hayatına başladı.

Onlarla ilgili iyi kötü güzel çirkin her haberi, tarafsızlığımızı koruyarak yaptık. Hayvan haberciliğinin dilini oluşturduk.

ajanimo gorsel

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dün kayseri’de üzücü bir olay yaşandı.15 yaşında genç bir çocuk öldü. Gittiği her yer cenneti olsun. Sevdiklerine de onun yokluğuna dayanacak güç diliyorum.🙏 Haberi yapan muhabir 25 köpeğin saldırdığını, cesetlerin (ölen bir kişi bu arada dikkatinizi çekerim) köpekler tarafından parçalandığını iddia etti. Diğer çocuğun ağır olduğunu ileri sürdü. Ama çocuğun nasıl öldüğüne dair hiç bir şey söylemedi. Asfalt yoldan toprak yola koşarken düşüp kafasını mı vurdu, korkudan kalbi mi durdu….

Yoksa köpeklerin üzerine atılmak istenen bir cinayet miydi!!!! Hiç bir bilgi yok!!! Köpekler o bölgenin köpeği ise neden saldırdıklarına dair de bilgi vermedi. Aynı tv kanalına konuşan Belediye Başkan vekili ise, 5 köpek olduğunu diğer çocuğun sağlık durumunun ise iyi olduğunu söyledi. Bugün ise dolaşan bir bilgi, ölen çocuğun ailesinin otopsi istemediği yönünde… İddia ise çocuğun köpekler tarafından öldürülmediği, çocuğun öldürülmüş olduğu yönünde… Kendini savunmayacak bir canlıyı zan altında bırakıp öylece geri çekilemez hiç bir insan. Ölen gencimiz ve yaşam mücadelesi veren köpeklere olan saygımızdan, otopsi sonucunun açıklanması gerekmez mi? Durum artık o kadar şaibeli ki savcı otopsi yapmak zorunda.

yargisizinfaz

Kayseri Barosu bölgedeki köpeklerin güvenlikleri ile ilgili talepte bulunmalı zan altında bırakılan köpekleri koruma altına aldırmalı ve mahkemede bu 5 köpeğin savunmasını yapan avukatlar olarak yer almalı ve tarihe geçmeli. Müvekkillerim masumdur sayın hakim diyerek tek tek delilleri sunmalı.
“Bir semtin kedi ve köpekleri sizden kaçmıyorsa orada güzel insanlar yaşıyordur” hakim bey. Bu ülkede köpekler şiddete uğrar.

Aç, sussuz bırakılır. Öldürülür hakim bey. Ormana atılır. Barınak denilen hayvan hapishanelerinde demir parmaklıklar ardında buz gibi betonların üstünde sevgisizlikten gün be gün ölürler.
Tecavüze uğrar sonra canlı canlı bıçak darbeleriyle ya da silahtan çıkan kör kurşunlarla öldürülürler. Ama onların hayatının bir değeri yoktur. Allah, din, kitap dilimizden düşmez ama onlara zarar veren kabahat işlemiş der geçer bizim kanunlarımız. Yıllardır hayvanlara karşı işlenen suçları ceza kanunu kapsamına aldıracak bir insan evladı dünyaya gelmedi. Biz herşeyi yapsak da, yine de insandan vazgeçmezler. Korkudan kaçarlar. Biraz sevin kuyruklarını sallaya sallaya yanınıza gelir, unuturlar tüm yaptıklarımızı. Kin tutmazlar. Kindar olan da kibir budalası olan da bizleriz hakim bey…”

5c30b503eb10bb1834de9f73
Diyelim ki köpekler saldırgan, o zaman belediyenin veteriner birimi bu köpeği alıp rehabilite edip sonra ait olduğu sokağına, köyüne geri bırakması gerekmez mi? BELEDİYE, yan gelip yatma yeri değil, hizmet yeridir. O sınırlar içinde bulunan her canlıdan sorumludur. Yerel yönetimlere talip olanlar, söz konusu hayvanlar ise kendilerini kedi, köpek ve kuşların infaz memuru mu sanıyorlar acaba????

Bu olayda köpekleri suçlamak, günah keçisi ilan etmek insanlığa sığar mı, elimiz vicdanımızda cevap verelim olur mu?

Dün ölen öğretim görevlisinin eşi ne kadar güzel konuştu, acısına rağmen çocuklarımıza nefreti değil sevgiyi iyiliği öğretelim dedi. İki ölümde çok erken çok acı. Ama acımızı, başkasının canını yakarak dindiremeyiz. Peşinde olmamız gereken gerçeğin ne olduğu…

Hangisi gerçek otopsi sonucu söyleyecek. Gerçeği bilip de saklamak…

İnsan kendini kandırarak nasıl yaşar?

Suçu ispat edilene kadar nasıl her insan masumsa aynı şekil de her canlıda masumdur. Umuyorum ki, bu toplamalar onları medyanın yarattığı linçten kurtarmak için olsun. Aksi, İNSAN türünün bir parçası olduğum için utancım olur.

NOT: Ölen çocuğun fotoğrafını gördüm. İddia edildiği gibi 5 ya 25 köpeğin bu kadar itinalı bir şekilde bir insanın elbiselerini çıkarması olasılıksız.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Adalet istiyorum. Lütfen okuyun…
    Öfke mantığın en büyük düşmanıdır. Karanlığı besleyen; toplu öfkeyi, kontrol altına almalı, yetkililer gerçeğe ulaşmak için uygarca inceleme yapmalı. Gerçek suçluyu gözden kaçırmak acıyı dindirmez. Başka kurbanları ardından getirir.
    Devlet elindeki tüm imkanları kullanarak gücünü ortaya koymalıdır. Aileye sabır diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mehmet Özer hacılarilcesi

Kayseri’de Lise Öğrencisi Mehmet Özer’in Ölümü İle Sonuçlanan Olayın Sorumlusu Kim?

2019 ocak pamuk kedi

Sokakta Bulunup Sahiplenilen Kedi ‘Pamuk’ Okullu Oldu