in

Yaren Leylek Yavrularını Doludan Korumak için Kendini Siper Etti

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Uluabat Mahallesinde bir balıkçı ile kurduğu dostlukla adından sıkça söz ettiren Yaren Leylek bu kez yağmur ve dolu yağışı sırasında yavrularını korumak için sarf etti çaba ile yürekleri fethetti.

Yaren Leylek bu kez yağmur ve dolu yağışı sırasında yavrularını korumak için sarf etti çaba ile yürekleri fethetti. Leyleğin yağmur başlamadan hemen önce yavrularını korumaya geçmesi ve ayakları ile onlara dokunarak uyarması dikkatlerden kaçmadı.

04d6d796 b9ac 4091 bac4 be111aece4fd

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

O anları sosyal medyada paylaşan Doğa Fotoğrafçısı Alper Tüydeş, “Aniden bastıran yağmurun şiddetini tam zamanında fark ederek korumaya geçen cefalı Yaren Leylek. Sağanak bir anda doluya çevirince bu kez yavrularını korumak için kendini siper ediyor. Yavruların hepsi sapa sağlam. Ebeveynleri de öyle. Bu izlediğiniz doğada baş ettikleri türlü zorluklardan yalnızca biri ve görüyorsunuz ne kadar zorlanıyorlar. Ayrıca şu yuvadan yavru atma meselesi yüzünden leyleklere cani gözüyle bakan güruh burada mı?” ifadeleriyle paylaştı.

c47154b8 1179 46da 83e0 3065401df1e6


Görüntülerde yağmurun başlamasına saniyeler varken Yaren Leylek yavrularını korumak için hareketleniyor. Bu esnada ayaklarıyla tüm yavrulara dokunan Yaren Leylek daha sonra hızlanacak yağmurdan yavrularını korumak için kanatlarıyla onları kapatıyor. Kısa sürede şiddetli yağış doluya dönünce leylek bu kez kendini adeta yavrularına karşı siper ediyor. Sosyal Medyada görüntüler büyük ses getirirken leyleklerin cefası ise kullanıcıların yorumlarında sıkça dile geldi.

Yaren Leylek Yavrularini Doludan Korumak icin Kendini Siper Etti 2


Bursa’nın Avrupa Leylek Köyü Eskikaraağaç’ta balıkçı Adem Yılmaz ile kurduğu dostlukla gönülleri feth eden ve her yıl bahar göçünden döner dönmez Balıkçı Adem Yılmaz ile göle balık tutmaya çıkan Yaren Leylek’in yuvası 2 yıldır Karacabey Belediyesi tarafından kurulan kamera ile 7/24 izleniyordu. Canlı yayın ayrıca Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri vatandaşlara tarafından da ücretsiz olarak www.yarenleylek.com ve www.storkyaren.com adreslerinden izlenebiliyor.Belediye Başkanı Ali Özkan bu yıl Yaren Leylek’in yavrularına verici takarak muhtemel göç rotalarını ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Yaren Leylek Yavrularini Doludan Korumak icin Kendini Siper Etti 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kara Kedi ile Ak Buzaginin Kalpleri Eriten Dostlugu

Kara Kedi ile Ak Buzağının Kalpleri Eriten Dostluğu

Elektrik Tellerinde Takili Kalan Karga Kurtarildi

Elektrik Tellerinde Takılı Kalan Karga Kurtarıldı