in

“Yarasalara Don mu Giydirelim?”

Antalya’da binalara pisleyen yarasalardan şikayetçi olan mahalle sakinleri muhtarı bezdirdi.

Tartışma Muratpaşa İlçesi Bahçelievler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Konyaaltı Caddesi İçli Apartmanı sakinlerinin falezlerde yaşayan yarasaların bina duvarlarını kirlettiğini savunarak apartman sakinleri adına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’ne başvuru yaptığını söyleyen eski İl Genel Meclisi Üyesi Asuman Faraşlar, “Falezlerde yaşayan yarasalar sahildeki palmiyelerin tohumlarını yiyip bina duvarlarını kirletiyor. Camlarımız, kapılarımız simsiyah. Çözüm için defalarca yetkililere başvuru yaptık. Buna rağmen bir çözüm sağlanamadı” dedi.

yarasa-antalya

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Katliam mı Yapalım?

Yarasaların doğal davranışlarının engellenemeyeceğini savunarak karşı görüş bildiren mahalle sakinleri ise şöyle konuştu: “Yarasalar duvarları kirletiyor diye toplu katliam mı yapalım? Böyle bir başvuru nasıl yapılabilir. Biz buna kesinlikle karşıyız. Hayvanların doğal yaşam ortamları katledildiği için bu sorunlar ortaya çıkıyor.”

yarasa-antalya2

Don mu Giydirelim?”

Palmiyelerin budanması ile ilgili bir takım şikâyetler aldıklarını kaydeden Deniz Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, “Yarasa konusu değil ama palmiyelerin tohumları ile ilgili bir takım şikâyetler aldık. Bu mahallede maalesef bazı şımarıklıklar olabiliyor. Benim evime de kuşlar yuva yapıp pisletiyor, hanım da her gün temizliyor. Ne yapalım yani yarasalara lastik don mu giydirelim” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi yutan çöp

Konya’nın Kedi Yutan Çöp Kutuları

afyonkarahisar

Kayalıklara Sıkışan Köpek 8 Gün Sonra Kurtarıldı!