in

Yaramaz Kedinin Sekiz Günlük Aç-Susuz Yolculuğu

İngiltere‘de Cupcake isimli kedi yanlışlıkla postaya verilen kutuya girip 8 gün yolculuk yaptı. Aç ve susuz kaldığı için tedavi alnatına alın kedinin iyileşeceği belirtildi.   postakedi-ajanimo4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İngiltere‘nin Cornwall bölgesindeki Falmouth kentinde, içine saklandığı kutu ile birlikte postaya verilen Siyam Kedisi Cupcake; sekiz gün paketin içinde aç susuz kalarak 420 km yol katettikten sonra mucizevi bir şekilde kurtarıldı.

postakedi-ajanimo5

The Guirdian’da yer alan habere göre, kedinin insan dostu Julie Baggott, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; kedisinin postaya vermek istediği DVD’leri koyduğu kolinin içine saklandığını belirterek, “İki hafta önce Cupcake’in kaybolduğunu fark edince çok korktuk. Her yerde onu aradık. Yaşananlar yüzünden kendimi çok kötü hissediyorum. Her şeyi bir kutunun içine koydum ve kutuyu hemen koli bandı ile kapattım. Kedinin kutuya girmeyi nasıl başardığını gerçekten bilmiyorum. Onun bu korkunç olayı canlı atlatmış olması gerçek bir mucize” dedi.

postakedi-ajanimo3

Paketi Açınca Şok Oldu

Evine gelen DVD kolisinin içinde, aç ve susuzluktan ölmek üzere olan korkmuş bir kedi bulan kişinin, bir hayvan hakları derneğini aradığı ve dernekten gelen temsilcilerin kediyi Worthing kentindeki Grove Lodge Veteriner Kliniği’ne götürdüğü açıklandı.

Cupcake’i bulup veterinere teslim eden kişinin kimliği basına açıklanmazken, Grove Lodge Veteriner Kliniği konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında; kedinin çipli olduğunu ve bu sayede iyileşir iyileşmez sahibine teslim edildiğini söyledi.

postakedi-ajanimo2

“Yaşadığı için Çok Şanslı”

Veteriner Kliniği’nden yetkililer, “Cupcake’in sahipleri onu her yerde aramış. Yaşadıkları bölgeye posterler bile asmışlar, ancak onun yanlışlıkla West Sussex’e postalandığından haberleri yokmuş” dedi.

postakedi-ajanimo1

Kediyi veterinere teslim eden RSPCA derneği yetkilisi Julie Parsons ise yaptığı açıklamada, “Cupcake yaşadığı için çok şanslı. Onu görmeye gittiğimde çok güçsüz ve kırılgandı. Çok acıkmış ve susuz kalmıştı. Neyse ki kısa sürede kendini toparladı” dedi.

Julie Baggott’un Falmouth’dan Worthing’e giderek kedisini teslim aldığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

corum vali aciklama 1

Çorum’da Vurulan Köpekle ilgili Valilikten Açıklama

ibb çalıştay ajanimo3

İBB’den ‘Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Çalıştayı’