in

Yaralı Sokak Köpeği İnsanlardan Yardım İstemek için Veteriner Kliniğine Girdi

“İçeri girdiğinde, sanki merhaba demek ve canının yandığını göstermek için yaralı pençesini öne koydu.”

Bu haftanın başlarında, beklenmedik bir ziyaretçi Dayse Ferreira‘nın Brezilya‘daki veteriner kliniğinin kapısından içeri girdi. Yardım aramaya gelen, hasta ve yaralı bir sokak köpeğiydi. Ferreira, köpeğin içeri girdiğini ve yaralı patisi dolayı topalladığını fark ettiğinde başka bir müşteriyle işi bitmişti.  O ve meslektaşları, yaralı köpeğin yardımını kendi başına aramak için inisiyatif aldığını görünce şaşırdılar. Üstelik yaralı köpek onlara hemen güveniyor gibiydi. Ferreira, “İçeri girdiğinde, sanki merhaba demek ve canının yandığını göstermek için yaralı pençesini öne koydu. Nereden yardım isteyeceğini bildiği için şaşırdık.” dedi. Ferreira, zavallı köpeği içeri almak için beklemedi.

Yarali Sokak Kopegi Insanlardan Yardim Istemek icin Veteriner Klinigine Girdi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hemen Tedavisine Başlandı

Ferreira, köpeğe hızlı bir muayene yaptıktan sonra, patisinin çok ciddi şekilde yaralanmadığını gördü. Ama kliniği başka bir nedenle ziyaret etmiş olması iyi bir şeydi. Yavru köpeğin küçük bir tümörü olduğunu ve pire ile kaplı olduğunu fark etti. Neyse ki ikisi de tedavi edilebilirdi. Köpeğe bir temizlik banyosu yaptırıldı ve ilaç tedavisine başlandı. Ama bundan da öte, yalnız köpek yardım arayarak daha da fazlasını buldu. Umut buldu.

Yarali Sokak Kopegi Insanlardan Yardim Istemek icin Veteriner Klinigine Girdi 2

Bu Kliniğe Gelmesiyle Hayatı Değişti

O zamandan beri veteriner kliniğinin sürpriz yeni hastasıyla ilgili söylentiler yayıldı ve doğru zaman geldiğinde evlat edinme teklifleri de geldi. Yalnız ve sevilmeyen bir köpek olarak geçirdiği günleri resmen sona erdi ve o da bunu biliyor gibi görünüyor. Ferreira, “Hasta bile görünmüyor. Onu önemseyen insanların yanında olduğu için çok heyecanlı” dedi. Hem yardım istemek için mükemmel yeri bulma konusundaki kendi inisiyatifi hem de bunu sağlamakta tereddüt etmeyen insanlar sayesinde, şimdi eskiden evsiz olan köpeğin geleceği hiç bu kadar parlak görünmemişti. Ferreira, “En takdire şayan şey, kendi başına gelmesi. Zekâsı çok güzel. Eminim onu karşılayacak ve onu hak ettiği tüm sevgiyle kavuşacağı bir ev bulacaktır.”

KAYNAK: THE DODO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Horoz Dovusu Baskini

Antalya’da Horoz Dövüşü Baskını

Jandarmadan Anlamli Hareket

Jandarmadan Anlamlı Kedi Evleri