in

Yaralı Sansar ve İki Karga Yavrusu Artık Sağlıklı ve Özgür

Antalya’da vatandaşların fark ederek haber vermeleri üzerine bir sansar ve iki kargayı yakalayan Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yaralı hayvanları tedavi ve rehabilite ettikten sonra tekrar doğal yaşam alanlarına bıraktı.

Alanya ilçesinde Doğa Koruma Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışmalar yürüten Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, vatandaşların yaralı ihbarı yaptıkları bir sansar ve iki kargayı yakalayarak tedavi ve rehabilite etti. Uzun süren bir tedavi sürenin ardından 3 hayvan da doğal yaşam alanlarına yeniden bırakıldı.

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı hayvanların vatandaşların ihbarı sonucunda yakalandığını belirterek, “Vatandaşlarımızdan birisinin evinin bahçesine giren yavru sansarı aldık ve gerekli tedavileri uygulamaya başladık. Ardından ise rehabilite çalışmalarımıza başladık. Uzun bir tedavi sürecinin ardından yeniden özgürlüğüne kavuşturmanın mutluluğunu yaşadık. Ayrıca 2 tane de yaralı yavru kargayı vatandaşlarımızın bize ulaştırması sayesinde hayatta tutmayı başardık ve doğaya yeniden kazandırdık. Milli Parklar Şefimiz Mevlüt Kodal ile birlikte onu da doğaya, ait olduğu ortama geri bıraktık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kaplumbağa

Türünü Kurtaran 100 Yaşındaki Galapagos Kaplumbağası Diego Vatanına Döndü

Turistler ile Fotoğraf Çektirmesi için Bacakları Kırılan Yavru Aslanöç

Turistler ile Fotoğraf Çektirmesi için Bacakları Kırılan Yavru Aslan