in ,

Yaralı Olduğu İçin Kaderine Terk Edilen At, İtfaiye Ekipleri Sayesinde Yaşama Tutundu

Gaziantep’te ayağından yaralı olduğu için yol ortasında kaderine terk edilen at, itfaiye ekiplerinin başarılı operasyonu ile kurtarılarak, hayvanat bahçesine götürüldü.

Gaziantep‘in Şehitkamil ilçesine bağlı Seyrantepe Mahallesi Abdulkadir Konukoğlu Bulvarı’nda orta refüjde bulunan ve yaralı haldeki at saatlerce kurtarılmayı bekledi. Yaralı olduğu için ayaklarının üzerine basamayan ve sahibinin de çaresizce başında beklediği at, vatandaşların Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin‘in ulaşılmasının ardından kurtarıldı.

Yarali Oldugu Icin Kaderine Terk Edilen At Itfaiye Ekipleri Sayesinde Yasama Tutundu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fatma Şahin’in Talimatı İle Yaralı At Kurtarıldı

Fatma Şahin’in talimatı doğrultusunda olay yerine giden ekipler, aşırı sıcaklarda yol ortasında yatan at için zorlu bir operasyona başladı. Belediye veterinerlerinin ilk müdahalesinin ardından sakinleştirici vurulan at, itfaiye aracının vinci yardımı ile havaya kaldırıldı. Ekiplerin de de desteği ile yaralı at, olay yerine getirilen bir kamyonun kasasına yerleştirildi.

Yarali Oldugu Icin Kaderine Terk Edilen At Itfaiye Ekipleri Sayesinde Yasama Tutundu 1

At Sahibinden Ekiplere Tehdit

Ekiplerin olay yerine gidene kadar atın başında bekleyen atın sahibi ise kurtarma operasyonuna başlayan ekipleri tehdit etti. Atın götürülmesini istemeyen şahıs, olay yerine çağrılan kolluk kuvvetleri tarafından sakinleştirildi. Uzun ve yorucu bir çalışmanın ardından tedavi altına alınan at, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ndeki Hayvanat bahçesinde tedavi altına alındı. 2 aylık bir tedavi sürecine tabi olacağı belirtilen at, bundan sonraki yaşamını Gaziantep Hayvanat Bahçesinde oluşturulacak özel bölümde sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarali Halde Bulunan Leylegin Tedavisine Baslandi

Yaralı Halde Bulunan Leyleğin Tedavisine Başlandı

Kuyuda Mahsur Kalan Kopek Itfaiye Ekipleri Tarafindan Kurtarildi 1

Kuyuda Mahsur Kalan Köpek İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı