in ,

Yaralı Martıya Gözü Gibi Bakıyor, Gittiği Yerlere Götürüyor

Sultangazi’de yaşayan Öner Eçim, akrabasının yaralı halde bulduğu martıya gözü gibi bakıyor. Eçim, uçamayan martıyı sabah işe, akşam ise evine götürüyor.

Sultangazi‘de yaşayan Öner Eçim, geçtiğimiz hafta akrabası olan Menderes Doğan‘ın yaralı halde bulduğu martıya gözü gibi bakıyor. Eçim, uçamayan martıyı diğer hayvanların zarar vermemesi için sabah işe giderken yanında götürüyor, akşam ise eve getiriyor. Martıyı iş yerine götüren Eçim, öğle aralarında ise temiz hava alıp dolaşması için iş yerinin yakınında bulunan yeşillik alana götürerek gezdiriyor.

Yarali Martiya Gozu Gibi Bakiyor Gittigi Yerlere Goturuyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaralı haldeki martıyı eve getirdiğini söyleyen Öner Eçim, “Halamın oğlu beni aradı, balkonda çay içerken bir ses duymuş ve bir kuşun tellere takılıp başının sıkıştığını görmüş. Daha sonra ise kurtarıp evine almış ancak bakamayacağını anlayınca ertesi gün tekrar beni aradı ve dedi ki ‘ben bakmayacağım sen bakar mısın’ bende seve seve bakarım dedim ve gidip aldım evime getirdim” ifadelerini kullandı.

Yarali Martiya Gozu Gibi Bakiyor Gittigi Yerlere Goturuyor1

“Uçabilirse yeniden doğaya salacağım”

Yaklaşık bir haftadır martıyı işe götürdüğünü söyleyen Eçim, “Akşam eve, sabah ise iş yerime götürüyorum. Biz çalışırken o da dolaşıyor. İş yerindeki arkadaşlarım da kuşu seviyorlar. İsmini de hep birlikte ‘mazlum’ koyduk çünkü kendisi gerçekten mazlum. Hayvanları çok seviyorum. Bulunduğunda yaralıydı, bende bakıp iyileşmesini bekledim. Şuanda uçamıyor ancak bir kaç güne eğer uçabilirse yeniden doğaya salacağım” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sicakliklarin 40 Dereceyi Buldugu Antalyada Caretta Caretta Nobeti 2

Sıcaklıkların 40 Dereceyi Bulduğu Antalya’da Caretta Caretta Nöbeti

Turkovaci Gelistiren Prof. Dr. Aykut Ozdarendeli Veteriner Hekimlerin Gururu Oldu

Turkovac’ı Geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Veteriner Hekimlerin Gururu Oldu