in

Yaralı Köpeğin Hayatını Belediye Başkanı Kurtardı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın bir programı esnasında tesadüfen gördüğü yaralı köpek tedavi edilerek hayvan bakımevine gönderildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, makam aracıyla Fuzuli Caddesi’nde ilerlerken yolda oldukça bitkin düşmüş ve yarası olan golden cinsi bir köpek gördü. Aracından inerek yanına gittiği köpeğin yaralı olduğunu gören Çakır, talihsiz hayvana su ve yiyecek verdi. Köpeği bir süre seven Çakır, daha sonra Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Veteriner Şube Müdürlüğüne haber verdi.

yarali-kopegin-hayatini-belediye-baskani-kurtardi3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Golden cinsi sahipsiz sokak köpeği Belediye Başkanı Çakır’ın talimatı ile Veteriner Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce teslim alınarak Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakımevine götürüldü.

yarali-kopegin-hayatini-belediye-baskani-kurtardi1

Burada köpeğin yarasının tedavi edildiği ve yarasının iyileşmesinin ardından ise kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme işlemleri yapılacağı belirtildi.
Bu arada Çakır’ın koruma altına alınan köpeği sahiplenen birinin çıkmaması halinde, kendisinin sahiplenebileceğini görevlilere ilettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpek üretim çiftlikleri kapatlısın

Şarıl Şarıl Akan Şelale: Köpek Üretim Çiftlikleri

2017sonyfotografon

Sony’nin 2017 En İyi Fotoğraflarında Hayvanlar İlk Sıralarda