in

Yaralı Kediyi Anaokulu Sınıfı Sahiplendi

Bingöl’de yaralı halde bulunup tedavisi yapılan yavru kedi, anaokulunda sınıfın üyesi oldu. Öğrencilerin oylamasıyla ‘Şimşekgüç’ adı verilen yavru kedi, okulda ilgi odağı haline geldi.

Solhan ilçesinde vatandaşlar, yaralı halde yavru kedi buldu. Kedi, veteriner hekimlerin yaptığı tedavinin ardından kısa sürede iyileşti. Daha sonra kedi sahiplenmeleri için Yeşilova Anaokulu öğrencilerine verildi.

Yaralı Kediyi Anaokulu Sınıfı Sahiplendi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğrencilerin bakımını üstlendiği kediye oylama ile Şimşekgüç adı verildi. Sınıfın bir üyesi haline gelen kedinin büyüyene kadar okulda kalacağı öğrenildi.

Yaralı Kediyi Anaokulu Sınıfı Sahiplendi 2

Yavru kedi sınıfa katılalı bir hafta olduğunu aktaran öğretmenlerden Ali Keşgil, “Bir hafta içerisinde öğrenciler üzerinde olumlu etkilerini gözlemledik. Çocuklara sosyal ve duygusal açıdan oldukça etkili oldu”dedi.

Yaralı Kediyi Anaokulu Sınıfı Sahiplendi 4

Kediyi, bir arkadaşlarının sokakta yaralı halde bulduğunu belirten Keşgil, “Veteriner arkadaşımız gerekli sağlık kontrollerini yaptı. Şimşekgüç artık büyüyüp kendini savunana dek sınıfımızda kalacak. Şimşekgüç’ün bakımını çocuklar kendileri üstlendi. Sorumluluk duyguları gelişti. Çocuklar hayvan sevgisini sınıfta birebir yaşıyorlar. Sınıfımızda daha önce balıklar da vardı, bitkiler de yetiştiriyorduk ama Şimşekgüç’e ilgileri daha bir ayrı çünkü onun hikayesini biliyorlar. Şimşekgüç ölümden kurtulup hayata tutunan bir kedimiz oldu. İnşallah büyüdüğünü de göreceğiz ve onu doğal yaşam yerine bırakacağız. Büyüyünceye kadar bizim sınıfımızda olacak” ifadelerini kullandı

Yaralı Kediyi Anaokulu Sınıfı Sahiplendi 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpek Bulduğu Bebek Cesedini Kafenin Önüne Bıraktıöç

Köpek, Bulduğu Bebek Cesedini Kafenin Önüne Bıraktı

İşte sosyal medyanın çok payaşılan görselerinin vücut bulmuş haliöç

Sosyal Medyanın Fenomen Hayvanları Heykele Dönüştü