in

Yaralı Buldukları Dağ Keçisine Hüzünlü Veda

Tunceli’nin bir köyünde hasta halde buldukları yaban keçisinin bakım ve tedavisini yapan Timurdaş ailesi, 2,5 ayın ardından havyanın doğaya bırakılmasına gözyaşlarıyla eşlik etti.

Tunceli’nin bir köyünde hasta halde buldukları yaban keçisinin bakım ve tedavisini yapan Timurdaş ailesi, 2,5 ayın ardından hayvanın doğaya bırakılmasına gözyaşlarıyla eşlik etti. Nazımiye ilçesine bağlı Bostanlı köyünde evlerinin yakınına gelen bitkin haldeki yaban keçisi, Timurdaş ailesi tarafından sahiplenildi.

Sahiplendikleri Dag Kecisine Huzunlu Veda

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2,5 Ay Tedavisi Yapılan Keçi Doğal Ortamına Bırakıldı

Hasta olan ve yaklaşık 2,5 ay boyunca bakım ve tedavisi yapılan yaban keçisi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi ekipleri nezaretinde yeniden doğal ortamına bırakıldı. Ailenin, bakarken Prenses ismini verdiği dağ keçisinin doğaya bırakılması sırasında Timurdaş ailesi ise gözyaşı döktü.

Sahiplendikleri Dag Kecisine Huzunlu Veda 3

“İnsanlara sesleniyorum bu güzelim canlılara kıymasınlar.” 

Aile bireylerinden Sevgi Timurdaş, “Şubat ayının başında Hızır Lokması yaptığım gün bu yaban keçisi evimizin yakınına gelmişti. Köpeklerden korumak amacıyla evimize aldık bakım ve tedavisini gerçekleştirdik. Şimdi iyileşti. Yeniden doğal ortamına gidecek ancak o kadar alıştık ki ayrılmak zor geliyor. İnsanlara sesleniyorum bu güzelim canlılara kıymasınlar.” dedi.

Sahiplendikleri Dag Kecisine Huzunlu Veda 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Monun hayat mucadelesi

Bali’de Köpek Eti Ticareti Yapanların Elinden Kaçan Mo’nun Hayata Tutunma Hikayesi

Merakli Kopekleri Kaldiklari Zor Durumdan Itfaiye Ekipleri Kurtardi

Bu Köpekler Başlarını Öyle Yerlere Sıkıştırdılar Ki İtfaiye Ekipleri Bile Şaşırdı