in

Yaralı Baykuş için Seferber Oldular!

Kuşadası’nda bir vatandaş tarafından bulunan ve kanadı kırık olduğu belirlenen alaca baykuş yavrusu tedavi edilmesi için Kuşadası Belediyesi Hayvan Ambulansı (haybulans) görevlilerine teslim edildi.

Kuşadası’nda yaşayan Asuman Özver (50), sabah saatlerinde Türkmen Mahallesi’nde yer alan evinin önündeki sokak kedilerini beslemek için dışarıya çıktı. Özver, kedilere mama verdiği sırada apartman duvarının hemen yanındaki çiçeklik alandan kuş sesi geldiğini duydu. Çiçek ve otlarla kaplı alanı kontrol eden hayvansever vatandaş, yerde yaralı halde duran alaca baykuş yavrusunu buldu. Baykuş yavrusunu evine götürüp bir süre besleyen Özver, daha sonra durumu Kuşadası Belediyesi’ne bağlı haybulans görevlilerine bildirdi. Haybulans tarafından teslim alınan yavru baykuşun Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veterineri Erdinç Toy tarafından yapılan muayenesinde sol kanadının kırık olduğu tespit edildi. Alaca baykuş yavrusu ortalama 1 ay sürecek tedavinin ardından doğaya salınacak.

alaca baykuşu kuşadası

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvansever Asuman Özver, yardım çağrısına hızlı bir şekilde yanıt veren Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ederek “ Bu sabah evimin önünde yaralı halde bulduğum yavru baykuşu Kuşadası Belediyesi’nde görevli veteriner hekime teslim ettim. Umarım tedavisi bir an önce biter ve doğaya kavuşur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

şanlıurfa tahliye kanalına düşen yavru köpekler kurtarıldı

Su Tahliye Kanalına Düşen 2 Yavru Köpek Kurtarıldı

yaralı kedi sahiplenme

Çöpün Yanında Bulduğu Yaralı Kedinin Tedavisi Üstlendi ve Sahiplendi