in

Yaraladığı Sokak Köpeğini Sahiplendi

Samsun’un Havza İlçesi’nde yaşayan 53 yaşındaki Mahmut Teber, otomobiliyle ezdiği yavru sokak köpeğini, veterinere götürdü. Sağ arka ayağına platin takılan köpeği sahiplenen Teber, “Kaza sonrası çok üzüldüm. Onu bu şekilde sokağa bırakmaya gönlüm razı olmadı” diye konuştu.

samsun-sokak-kopegi-sahiplendi-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Samsun’un Havza İlçesinde bir anaokulunda çalışan Mahmut Teber, akşam iş çıkışı Hicabi Mahallesi’nde park halindeki otomobile bindi. Teber, aracı çalıştırdığı fark sırada fark edemediği tekerin altındaki yavru sokak köpeğini ezdi. Durumu fark eden Teber, sağ arka ayağı yaralı olan köpeği hemen ilçede bulunan bir veterinere götürdü.

samsun-sokak-kopegi-sahiplendi-1

Yapılan tetkikler sonucunda veteriner, köpeğin ayağına platin takılması gerektiğini söyledi. 3 çocuk babası Mahmut Teber yaralı köpeğin sağ arka ayağına operasyonla platin taktırdı. Kendi imkanları ile sokak köpeğini tedavi ettiren Teber, hayvanı sahiplenerek evine götürdü.

samsun-sokak-kopegi-sahiplendi-3

Yaşadığı olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Mahmut Teber, “İşten akşam çıkarak aracıma bindim, aracı hareket ettirdiğimde bir ses duyarak indim. Sokak köpeği ayağının üstüne basamıyordu. Onu alarak veterinere götürdüm ve tedavi ettirdim. Onu bu şekilde tekrar sokağa bırakmaya gönlüm razı olmadı. Evime götürdüm. Şimdi evimde ona bakıyorum” diye konuştu. Veteriner Hekim Cihan Özgül, “Hayvan bize geldiğinde ayağında kırık vardı. Gerekli işlemler sonrası ameliyata aldık. Köpeğin sağ arka ayağına başarılı bir ameliyatla platin yerleştirildi. 15 gün içerisinde kendine gelecektir. Bu tür davranışların olması herkes kadar bizleri de mutlu ediyor. Duyarlı davranışından dolayı Mahmut beye teşekkür ederim” dedi. Hayvanseverler Teber’in bu davranışını örnek davranış olarak değerlendirdi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köprü ajanimo4

Hersek Lagünü için Osman Gazi Köprüsü’ne Kavis Verildi

danimarkalıdansçı ajanimo1

Ünlü Dansçıdan Köpeklere Mama Yardımı