in

Yapay Zekalı Robot Köpek Domgy’nin Prototipi Tanıtıldı

Pekin merkezli yapay zeka ve donanım girişimi ROOBO, evcil hayvan robotu Domgy’nin prototipini tanıttı. ROOBO daha önce Pudding adlı bir robotu piyasaya sürmüştü ve bu robotla çocukların eğitimi hedefleyen, sesle kontrol edilebilen bir robot üretmişti.

robot-kopek-5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Girişimin prototipini tanıttığı son robotu Domgy, eğlendiren ve aile dostu bir robot olma peşinde. Domgy tıpkı bir evcil hayvan gibi dolaşan, kendini sevdiren ve yapay zeka sayesinde öğrenebilen bir robot. Bunun yanı sıra yüz tanıma sistemi sayesinde aile üyelerini tanıyabiliyor, onları selamlayıp eğlendirebiliyor.

robot-kopek-2

Domgy‘nin sesi erkek ya da kadın sesi olarak ayarlanabiliyor, ürün uyku moduna girebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, hikayeler anlatabiliyor. Domgy, tam şarjıyla 4 ile 6 saat arasında kullanılabiliyor.  Ön siparişlerini Çin’de faaliyet gösteren bir kitle fonlama sitesinden bağış karşılığı toplamaya başlayan Domgy’nin, 2016 yılının sonunda ilk sahiplerine ulaşması bekleniyor.

robot-kopek-4

2014 yılında kurulan Çin merkezli ROOBO, bugün 300’e yakın çalışanı bulunan ve dünya genelinde 7 ofisi bulunan güçlü bir girişim. Seri A yatırımını alan şirket, aldığı yatırım miktarını ve yatırımcılarının kimler olduğu konusunda hiçbir açıklama yapmıyor. Bu anlamda oldukça gizemli olan şirketin hedeflediği pazar ise yapay zekaya sahip, öğrenebilen evcil hayvan robotlarını evlerin birer parçası haline getirmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pokemon testi

Pokemon Çılgınları Buraya! Bu Test Sizin İçin Geliyor

one cıkan basbakan kedi

David Cameron Gitti, Kedisi Kaldı