in

Yanlışlıkla Yılanı Vuran Muhtara Ceza

Aydın’da bulunan Hasköy’ün muhtarı, köye gelen yılanı korkutmak amacıyla tüfek ile açtığı ateş sonucunda hayvanı öldürdü. Hayvan dostlarının şikayeti üzerine muhatara “koruma altındaki yaban hayvanının avlanması” kanunu çiğnediği için ceza uygulandı.

Temmuz ayının ilk haftasında, Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Hasköy’ün muhtarlığını yapan Hüseyin Danacı, yaklaşık 2 metre uzunluğundaki bir yılanın evlere girmeye başladığını görünce köyü yılandan korumak gibi bir görev edindi.

Sürekli ihbar alan köy muhtarı Hüseyin Danacı’nın, aynı yılan kendi evinin çatısındaki kuş yuvasına gelip kuş yavrularını yediğini görünce yılanı korkutmak için tüfekle ateş açtığı iddia edildi. Bu sırada havalı tüfekten çıkan saçma yılana isabet ederek hayvanın ölmesine sebep oldu.

Olaydan sonra hayvan severlerin şikayeti üzerine harekete geçen yetkililer tarafından köyünü ve kuşları korumak isteyen Hasköy Muhtarı Hüseyin Danacı’ya ‘Koruma altındaki yaban hayvanının avlanması’ kanununa muhalefetten ceza uygulandı.

Köy Muhtarı Hüseyin Danacı’nın amacının köydeki vatandaşları ve kuşları korumak olduğu, bu nedenle yılanı kaçırmak amacıyla ateş açtığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asiri Sicaklardan Bunalan Kopek Taki Dukkandaki Klima ile Serinledi

Aşırı Sıcaklardan Bunalan Köpek Takı Dükkandaki Klima ile Serinledi

Kediden Kacan Yilan Arabaya Saklandi

Kediden Kaçan Yılan Arabaya Saklandı