in

Yanlış Bilgilere İnanıp Can Dostlarını Terk Ettiler!

Bursa’da korona virüsün hayvanlardan geçtiğini düşünen yanlış bilgi sahibi kişiler tarafından barınaklara bakılan evcil hayvan sayısı her geçen gün artıyor. Her gün 10’dan fazla hayvanın bırakıldığı barınaklar hayırsever vatandaşların yardımlarıyla ayakta durabiliyor.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Yıldırım Belediyesine ait hayvan barınağını ziyaret eden Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, hayvanlarla birlikte zaman geçirip barınağın sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

“YASALARIN DAHA AĞIRLAŞTIRILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Çevikel, barınakta kalan sokak hayvanlarına mama yardımı için iş insanları ile görüşüp sponsor olabileceklerinin müjdesini verdi. Barınakta bulunan sokak köpekleri ile ilgilenen Çevikel, tavşanlar ve atları da sevdi. Hayvan sevmeyenlerin insanları seveceğine inanmadığını belirten Çevikel, “Bugün hayvana zarar veren yarın kadın, çocuğa da zarar verir. Her şeyin başının biz doğa sevgisinden geçtiğine inanıyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü bütün dünya açısından önemli bir gün. Yönetim kurulu olarak arkadaşlarımız hayvanlara dikkat çekmek için ziyaretlerde bulunuyor. Çok uzun yıllardır da yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. 4 Ekim’de özellikle vermek istediğimiz bir mesaj var ki o da şu; kendi hayvanınıza ya da başka birinin hayvanına ya da sokakta gördüğünüz hayvana zarar verdiğiniz zaman tamamen mala zarar vermeden yargılanıyor ve ceza alıyorsunuz, biz bunun ivedilikle değiştirilip hapis cezalarının verilmesini istiyoruz. Hayvanlar çaresizdir. Siz zarar verirseniz herhangi bir yere şikayette bulunamazlar. Dilsizlerdir. Neticede bu yüzden insanların daha merhametli olmasını, yasaların daha ağırlaştırılmasını talep ediyoruz” dedi.

COVİD-19 EVCİL HAYVANLARI EVSİZ BIRAKTI DOSABSİAD BAŞKANI NİLÜFER ÇEVİKEL, DÜNYA HAYVANLAR GÜNÜ'NDE SOKAĞA BIRAKILAN EVCİL HAYVANLARIN BULUNDUĞU BARINAĞI ZİYARET ETTİ DOSABSİAD BAŞKANI NİLÜFER ÇEVİKEL: "HAYVANA ZARAR VERDİĞİNİZ ZAMAN TAMAMEN MALA ZARAR VERMEDEN YARGILANIYOR VE CEZA ALIYORSUNUZ. BİZ BUNUN İVEDİLİKLE DEĞİŞTİRİLİP HAPİS CEZALARININ VERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

YANLIŞ BİLGİLERE İNANLAR CAN DOSTLARINI TERK EDİYOR…

Covid-19’un hayvanlardan yayıldığına inananlar evcil hayvanlarını sokağa bırakıyor

Yıldırım Belediyesi Hayvan Barınağı Müdürü Mehmet Altuntaş ise, “İnsanların bakış açısı özellikle şu son pandemi döneminde değişti. Önce sahiplenilip sonra terk edilen hayvanların sayısı artmaya başladı. Bu viral hastalığın hayvanlardan geldiğine inanan insanların sayısı çoğaldı. Şimdi alerjik durumların dışında özellikle evde kedi bakanlar bu Covid’in kedilerden kaynaklandığını söyleyip terk etmeye başladılar. Biz de bunu yenmeye çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken de bir bütçeyle yönetiliyorsunuz ister istemez. Dışarıdaki gönüllüler olmazsa olmazımız bizim. Katkı koyanlar olmazsa olmazımız. Biz onlarla birlikte varız, burada onlarla birlikte bu işi başarıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkı Hizmete Açıldı

Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkı Hizmete Açıldı

Yaralı Halde Bulunan Delice Doğan, Kirpi ve Martı Emin Ellerde

Yaralı Halde Bulunan Delice Doğan, Kirpi ve Martı Emin Ellerde