in

Yanına Çocuk Düşen Goril Öldürüldü

ABD’deki bir hayvanat bahçesinde, bulunduğu alana düşen dört yaşındaki çocuğu yakalayan goril, yetkililer tarafından vurularak öldürüldü.

Cincinnati kentindeki hayvanat bahçesinde bir çocuk, 180 kiloluk bir gorilin bulunduğu, çitlerle çevrili hendeğe düştü. ‘Olayın hayati tehlike oluşturduğunu’ söyleyen hayvanat bahçesi yetkilileri gorili vurdu.

goril-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Geçen hafta Şili’de iki aslan, bir adamın kafeslerine girmesi sonrası öldürülmüştü. Adamın intihar girişiminde bulunduğu belirtilmişti.

Kazada çocuk, yaklaşık 3 metre yükseklikten gorilin yanına düştü. Amatör bir video görüntüsünde, gorilin çocuğu yakalayıp sığ suda kısa bir süre sürüklediği görülüyor. Goril daha sonra duruyor ve altında bulunan çocuğa bakıyor. Olayda çocuğun yaklaşık 10 dakika gorilin yanında bulunduğu aktarıldı.

goril-ajanimo2

Hayvanat Bahçesi Müdürü: Zor Bir Seçim Yaptık

Bu batı ova gorilinin 17 yaşında olduğu, adının Harambe olduğu bildirildi. Çocuk, olayın ardından hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumuyla ilgili açıklama yapılmamakla birlikte çocuğun iyileştiği düşünülüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Vo-3RULsZ2E

Cincinnati hayvanat bahçesi müdürü Thane Maynard, “Yetkililer zor bir seçim yaptı. Ama doğru bir seçim yaptılar çünkü çocuğun hayatını kurtardılar. Durum çok kötü olabilirdi” dedi.

Maynard, yatıştırıcının böyle bir durum için yeteri kadar hızlı bir etkisi olmayacağını bu yüzden öldürme yoluna gidildiğini söyledi.

Hayvanat bahçesi müdürü, olay sırasında her ne kadar çocuğun saldırıya uğramasa da açık olarak risk altında olduğunu söyledi.

Maynard, bu trajik kazada gorilin ölümü nedeniyle üzgün olduklarını, ortadakinin hayvanat bahçesi ailesi ve dünyadaki goril nüfusu açısından büyük bir kayıp olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

athos ajanimo3

Yunanistan’daki ‘Athos Dağı Yasağı’nı Delen Tek Tür: Kediler

eşek ajanimo1

Komşusuna İnat ‘Kara Şimşek’e Kimlik Çıkarttı