in

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci

Siz sadece bir adım atarsınız. Hayvan dostlarınız kocaman bir hayat kurtarır. Jake isimli köpek henüz 3 haftalıkken büyük bir ev yangınından kurtarıldığında, minik yavrunun vücudunun %75′i yanmıştı. Bu korkunç olaydan 1 yıldan kısa bir süre sonra, onu kurtaran itfaiye eri William Lindler sayesind, Jake tamamen iyileşti ve hatta itfaiye teşkilatına yardım etmeye başladı. Artık o teşkilatın maskotu.
Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

South Carolina’daki itfaiye teşkilatında görevli William Lindler, komşusunun evinden dumanlar yükselirken görev başında değildi. Hızlı hareket eden itfaiye eri hemen üzerini giyerek olay yerine ulaştı ve orada köpek  Jake ile karşılaştı.

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-4

Lindler, Jake’in kurtarılmadan önce yanan evde 10 dakika boyunca mahsur kaldığını ve tüm vücudunda ciddi yanıklar bulunduğunu söylüyor. “Birçok insanın dayanamayacağı koşullarda o hayatta kalmayı başardı.” diyerek ne kadar güçlü bir köpek olduğunu dile getiriyor.

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-1

Jake’in ailesi veterinere götürdükleri köpeği, tedavi ücretlerini ödeyemedikleri için orada terk etmek zorunda kaldığını söyleyen Lindler şunları kaydetti: “Jake’i sahiplenmek istediğimde yavrunun durumu hiç de iyi değildi. Şimdi ise çok iyi ve mutlu.”

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-6

Lindler, “Acı çektiği için ona morfin veriyorlardı ve 5 hafta boyunca her gün ilaçlı suda banyo yaptırılıyordu” diyor. Neyse ki Jake artık tam olarak iyileşti ve şimdi insanıyla beraber itfaiye teşkilatına yardımcı oluyor.

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-2

Lindler önce Jake’in yanık merkezinde yatan çocuklar için bir terapi köpeği olarak eğitilmesini düşündü. Ancak Jake’in yerinde duramamasından ötürü bu fikirden vazgeçildi. Sonunda South Carolina’nın Hanahan Şehri, Jake’i ‘resmi itfaiye maskotu’ olarak ilan etti.

Yangından Kurtarılan Köpek Artık Profesyonel İtfaiyeci-Ajanimo-3

Lindler, Jake’i kundaklama tespiti üzerine de eğitiyor. Köpeğiyle gurur duyan Lindler, “O muhteşem bir köpek. Sevgi dolu ve hep mutlu bir yapısı var” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sokak kedisi ajanimo 1 1

Sokakta Bulduğunuz Yavru Kediye Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

roportaj bekir coskun ajanimo800x600

Liderlerin Çocukluklarında Birer Kedileri Olsaydı, Bunca Cana Kıyılmazdı