in

Yangından Kaçan Kedi Hava Yolu Şirketinde İş Buldu

Canadian North isimli havayolu şirketi Kanada’nın Alberta eyaletine bağlı Fort McMurray kentinde iki hafta önce başlayan ve henüz kontrol altına alınamayan yangın nedeniyle tahliye edilen evcil hayvanlar için özel bir uçuş gerçekleştirdi.

kanada-hava-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Normal koşullarda uçakla seyahat eden hayvanlar taşıma çantalarında seyahat etmek zorundayken ‘yangın tahliyesi’ dolayısıyla Canadian North şirketi bu kuralını esnetti. Bunu da internet sayfasından “Olağandışı durumlarda hayvanlara yardım etmek için kurallarımızı esnetebiliriz” diye duyurdu.

kanada-hava-ajanimo3

130 yolcu, 19 köpek, 5 kedi ve 2 kaplumbağanın Fort McMurray’den tahliye edilmesine yardımcı olan şirket Facebook hesabından da bir mesaj yayınlayarak “Kuzey Alberta’daki kontrol altına alınamayan yangından tahliye edilenlerin büyük bölümü çok sevdikleri evcil hayvanlarıyla birlikte seyahat ediyordu. Biz de hayvanları çok seviyoruz, bu nedenle de onların güvenli yerlere ulaştırılmasına yardımcı olduğumuz için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

kanada-hava-ajanimo2

Tüm hayvanseverleri mest eden Canadian North, bir de hamile yolcusu Krystal Scott’ın kedisi Meow Meow’u sahiplendi. Kısa süre içinde şirketin en sevilen çalışanlarından biri olan Meow Meow’a hem ‘kedi işleri’ni yapabilmesi için bir masa tahsis edildi hem de şirket kartı hazırlandı.

kanada-hava-ajanimo5

Meow Meow’ın çalıştığı Edmonton Uçuş Ekibi de sosyal medyadan yayınladığı mesajda “Meow Meow’un ekibin bir parçası olacak uygun bir kimlik kartına sahip olması gerektiğine karar verdiler” denildi.

kanada-hava-ajanimo4

Meow Meow’ın havacılık kariyeri kısa sürede sona ererken, ailenin Calgary’de bir araya geldiği ve yeni üyesinin doğumu için burada beklediği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

golden ajanimo1

İzmirli Şenol Kaptan’ın ‘Golden Çetesi’

beykoz köpek ajanimo1

Komşusunun Köpeğini Önce Bayılttı Sonra Kaçırdı