in

Yangında Yavrularını Kaybeden Anne Köpek Günlerdir Ürkek ve Üzgün

Adıyaman’da çiftlikte çıkan yangında 4 yavru köpek yaşamını yitirdi. Yangında yavrularını kaybeden anne köpek yangından beri üzgün ve durgun.

Alınan bilgiye göre, dün sabaha karşı merkeze bağlı Bozhöyük Köyü’ndeki Bahattin İkier’e ait çiftliğin yem depolama alanında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangında Yavrularını Kaybeden Anne Köpek Günlerdir Ürkek ve Üzgünöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yangının büyümesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin 1 kepçe, 1 vidanjör ve 5 arazözle yaklaşık 2,5 saatlik çalışması sonrası yangın kontrol altına alındı. Yangında, çiftlikteki 4 köpek yavrusu yaşamını yitirdi ve maddi hasar meydana geldi.

Yangın sırasında çiftlik sahibi İkier, hayvanlarını kontrol ederken “Havr” isimli kangal cinsi köpeğini bulamadı. Çevrede arama yapan İkier, Havr’ın çiftliğe yaklaşık 200 metre uzaklıkta yangını izlediğini fark etti.

Yangın sırasında yavrularını kaybeden Havr’ın duygusal hareketleri ve zaman zaman gözlerinin yaşardığı görüldü.

Çiftlik sahibinin oğlu Osman İkier, yaptığı açıklamada, köpeğin yangının ardından çiftlikten kaçtığını belirterek,  “Yavruları öldü ama şükürler olsun köpeğimiz bize kaldı. Havr, her zaman çok neşeli bir köpekti. Şimdi ise çok ürkek ve duygusal. Fabrikada bulamayınca çok korktuk kendisini ama Havr, uzaktan yangını izliyormuş. Yangın sırasında kendisini çiftliğe götürmek istedim ama gelmedi. Saatlerce uzaktan fabrikayı izleyip duygusal anlar yaşadı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçuruma Düşüp Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldıöç

Uçuruma Düşüp, Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldı

Tek Başına Dünyayı Gezmeye Çıktığı Yolda Dört Ayaklı Yol Arkadaşını Bulan Bisikletçi öç

Tek Başına Dünyayı Gezmeye Çıktığı Yolda Dört Ayaklı Yol Arkadaşını Bulan Bisikletçi