in

Yangında Kaybolan Köpek 101 Gün Sonra Sahibine Kavuştu

ABD’de güvenlik kameraları sayesinde bir gönüllü tarafından yakalanan 101 gündür kayıp köpek, sahiplerine teslim edildi. Köpek California eyaletinde çıkan yangınlar sırasında kaybolmuştu.

ABD‘nin California eyaletinin kuzeyinde geçen yıl çıkan orman yangınında kaybolan köpek 101 günün ardından sahibine kavuştu. Sacramento haber kanalı KXTV’nin haberine göre, Ballejos ailesi, Paradise kasabasında 8 Kasım’da başlayan orman yangınından kaçarken köpekleri Kingston, kamyonetten atlayarak ortadan kayboldu.

Yangında Kaybolan Köpek 101 Gün Sonra Sahibine Kavuştuöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kingston’u, bir gün bulacaklarına dair ümitlerini hiç yitirmediklerini ve el ilanları dağıtıp, barınaklarla irtibat kurmayı sürdürdüklerini söyleyen Ballejos ailesi, 101 günün sonunda aldıkları telefonla köpeklerine kavuştu.

Hayvan kurtarma gönüllüsü Ben Lepe, güvenlik kameralarından tespit ederek yakaladığı köpeği, “Camp Fire Kedi Dostları” isimli yerel bir kurtarma grubuna götürdüğünü ve sosyal medyada kayıp köpek ilanını gören gönüllülerin aile ile irtibata geçtiğini belirtti.

Grup, yangın başladığından beri 200’den fazla kayıp evcil hayvanı kurtardıkları bilgisini paylaştı. Akita cinsi 12 yaşındaki köpeği, kapıda ailenin küçük kızı Maleah gözyaşları içinde karşıladı.

Aylar sonra köpeklerine kavuşan Ballejos ailesi, “Kingston kayboldu, yolunu buldu ve hayatta kaldı. Bu inanılmaz bir şey. Onu eve getiren kişiye son derece müteşekkir ve minnettarız” dedi.

“Camp yangını” olarak isimlendirilen orman yangını yaklaşık 14 bin ev, 500’den fazla iş yeri ve yaklaşık 4 bin 300 binayı yok etmiş, yangında 80’den fazla kişi yaşamını yitirmişti. Toplamda 620 kilometrekarelik alanı etkisi altına alan yangın, California tarihinin “en büyük ve en çok can kaybının yaşandığı” orman yangını olarak kayıtlara geçmişti.

Kaynak: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mobilya köpek

Leman Sam’ın Konserine Çıkarak Tüm Türkiye’nin Tanıdığı ‘Mobilya’ Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Sokakta Gördüğü Köpeği Öldüresiye Yumrukladıöç

Sokakta Gördüğü Köpeği Öldüresiye Yumrukladı