in

Yangında hayatını kaybeden akrabalarının köpeklerine vefa ziyareti yaptılar

Geçtiğimiz yıl Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangınında hayatlarını kaybeden çiftin köpeklerini, merhum çiftin yakınları ziyaret etti. Yakınları, çiftin köpeklerine ziyaret için Almanya’dan geldiklerini söyledi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde geçen yaz çıkan yangında hayatını kaybeden Fahri ile Andrea Yiğitokur’un çiftinin köpekleri “Bella”, “Yumak” ve “Stupsi”, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) tarafından evlat edinildi.

Yangında patileri yanmasına rağmen evin önünden ayrılmayan ve yaşadıkları travmayı atlatmakta zorlandığı tespit edilen köpekler, acı olayın izlerini İstanbul’daki yeni yuvalarında silmeye başladı.

AA’nın haberine göre; merhum Yiğitokur’un Almanya’da yaşayan kardeşi Filiz Yiğitokur, ağabeyinin emanetlerini görebilmek ve ona olan hasretini bir nebze olsun dindirebilmek için İstanbul’a geldi.

Köpekleri ziyaret edebilmek için 3 bin kilometre yol kateden Yiğitokur, Beykoz’da hayvan otelindeki buluşmada duygusal anlar yaşadı.

KÖPEKLERİ ZİYARET İÇİN HER TATİLDE GELMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

HAÇİKO tarafından himaye altında tutulan köpekleri severek onlarla sohbet eden Yiğitokur, AA muhabirine, HAÇİKO’nun ağabeyinin emanetlerine iyi baktığını söyledi.

Köpekleri iyi gördüğü için mutlu olduğunu dile getiren Yiğitokur, “Çocuklarla Almanya’dan köpekleri ziyaret etmeye, sevmeye geldik. Her tatilde gelmeyi düşünüyoruz.” dedi.

BUNDAN SONRA HAYATLARININ SONUNA KADAR BİZİMLE OLACAKLAR

Yiğitokur çiftinin hayatını kaybetmesinin ardından köpeklerinin ortada kaldığını, böylece onlar için yuva arayışı başladığını dile getiren Güven, bu görevi dernek olarak üstlendiklerini, köpekleri sahiplendiklerini anlattı.

Merhum çiftin iyi bir hayvansever olduğuna değinen Güven, “Köpekler sahipsiz kaldı, biz de dernek olarak köpekleri Antalya’dan İstanbul’a getirdik, kendi himayemize aldık. Bundan sonra hayatlarının sonuna kadar bizimle olacaklar. Gayet sağlıklılar, keyifleri yerinde.” diye konuştu.

KÖPEKLERİ KENDİ ELLERİYLE BESLEDİLER

Dernekle irtibat kuran Filiz Yiğitokur’u İstanbul’da misafir ettiklerini belirten Güven, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz günlerde Almanya’dan Filiz Hanım bize ulaştı. Köpekleri gelip görmek istediğini dile getirdi. Kendilerini burada misafir ettik, keyifli ve duygusal anlar yaşadık. Köpekleri gördüler, kendi elleriyle beslediler. Güzel, keyifli vakit geçirdik. Bundan sonraki süreçte de köpekler her zaman bizimle olacaklar. İstedikleri zaman gelip görebilirler.”

Güven, kendilerine emanet edilen hayvanlara gözleri gibi baktıklarını ifade ederek bundan kimsenin şüphe duymaması gerektiğini sözlerine ekledi.

2 metrelik firari piton, polisi alarma geçirdi

Savaş hayvanları evsiz bıraktı: Lviv’de Kurtarılmış Hayvan Evi açıldı